Haber

Kayseri’de cami ve Kur’an kursunun açılışı gün sayıyor

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Memduh Büyükkılıç başkanlığındaki Dr. Kayseri Büyükşehir Belediyesi, kent merkezi ve kırsal alanlardaki yerel yönetim hizmetlerini aktif ve kaliteli bir şekilde vatandaşlara sunarken, belediye-hayır iş birliğinin en güzel örneklerini sunmaya devam ediyor.

Bu kapsamda, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ve hayırsever Şevki Albayrak ile Şevki Eren Albayrak Camisi ve Şevki-Nurver Albayrak Kuran Kursu ile lojman inşaatı için 2021 yılı sonunda imzalanan işbirliği protokolü doğrultusunda inşaatı devam ediyor. çalışmalar tamamlandı.

Temel atma töreni yapılan ve inşaatı 2022 yılı Nisan ayında tamamlanan cami, Kur’an Kursu ve lojmanın Cumhurbaşkanı Büyükkılıç ve hayırsever Albayrak ailesinin katılımıyla açılış töreni 2022 Eylül Cuma günü yapılacak. 8 Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin katılımıyla saat 13.30’da. gerçekleştirilecek.

Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın inşaat sürecinde yakından takip ettiği projede 545 metrekare inşaat alanına sahip 580 kişi kapasiteli Şevki Eren Albayrak Camii, Şevki-Nurver Albayrak Kur’an Kursu ve lojman yer alıyor. Yaklaşık 17 ayda tamamlanan cami, Kur’an Kursu ve lojman, Kayseri Müftülüğü’nün kullanımına teslim edilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu