Haber

Bayburt’ta İzinsiz Kazı Operasyonu: 38 Şüpheli Yakalandı

Bayburt İl Jandarma Komutanlığı tarafından yürütülen çalışmalar sonucunda Bayburt ve çevre illerde izinsiz kazıların yapıldığı belirlendi. Yapılan çalışmalar sonucunda 38 şüpheli yakalanarak adliyeye sevk edildi. Tarihi eser kaçakçılarına farklı zamanlarda düzenlenen 5 ayrı operasyonda çok sayıda tarihi eser ele geçirildi.

Üçüncü operasyon sonucu yakalanan şüpheliler, Cumhuriyet Savcısının talimatıyla gözaltına alınmış olup, işlemleri devam etmektedir.

Jandarma ekiplerinin titizlikle gerçekleştirdiği beşinci operasyonda, konut, iş yeri ve araçlarda yapılan aramalar sonucunda Doğu Roma ve Bizans dönemine ait 71 tarihi eser, 1 ruhsatsız silah, 3 dedektör, 1 parça teçhizat ele geçirildi. FC, FY, MK, KT ve MBB isimli kişilerden oluşuyor. Bölge tarama cihazı ve çok sayıda kazı ekipmanı ele geçirildi.

22 Mart’ta başlayan ve şu ana kadar yürütülen 5 ayrı operasyonda 622 adet madeni para, mücevher, el yazması kitap ve çeşitli objelere el konularak Müze Müdürlüğü’ne teslim edildi. – BAYBURT

haberguroymak.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu