Haber

Yargıtay Başkanı Akarca’nın 19 Mayıs Mesajı

Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca, “Aziz Türk milletinin 19 Mayıs 1919’da yaktığı istiklal ateşi, dünyadaki tüm mazlum milletlerin yolunu aydınlatan sönmez bir ışık olmuştur.” sözünü kullandı.

Akarca, yazılı mesajında, Cumhuriyetin 100. yıl dönümünün haklı bir gurur olduğunu belirterek, Türk varlığının, bağımsızlığının ve Cumhuriyetin uyanık ve ebedi bekçileri olan Türk gençliğinin değerinin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Günü olduğunu ifade etti. , Gençlik ve SporRamazan Bayramı vesilesiyle bir kez daha idrak edildiğini belirtti.

Türk milletinin yaktığı istiklal ateşinin mazlum milletlerin yolunu aydınlattığını vurgulayan Akarca, mesajında ​​şunları kaydetti:

Bölge ve dünya barışının en önemli teminatlarından biri olan aziz Türk milletinin her geçen gün gücünü artırarak yaktığı istiklal ateşi, tüm mazlum milletlerin yolunu aydınlatan sönmez bir ışık tutmaktadır. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu kutsal vatanı canları pahasına koruyan ve terk etmemizi bizlere emanet eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum. gelecek nesillere. en iyi dileklerimle.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu