Ekonomi

“Çay Sokak” projesi ile sarsıntı bölgesinde Rize mimarisine uygun konutlar yapılacak

Valilik himayelerinde Çaykur Genel Müdürlüğü tarafından koordine edilecek projenin il merkezindeki bir işletmede düzenlenen tanıtım toplantısında Vali Kemal Ceber, Rize’nin ilk günden bu yana elinden gelenin en iyisini yaptığını söyledi. 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli deprem.

Çeber, yardım çalışmaları kapsamında yeni bir kampanya başlattıklarını belirtti. “Taze çay sezonu başladı. Çay Sokağı projemiz ile tüm çay üreticilerini kalıcı konut yapma kampanyasına dahil ediyoruz. Rize, Artvin, Trabzon, Giresun ve küçük bir bölümü olmak üzere yaklaşık 200 bin üreticiyi kapsayacak projemiz ile.” , Ordu’da üreticilerimiz topladıkları çayın belli bir miktarını bağışlıyor.Kalıcı konut yapmak için kampanyamızı başlatıyoruz.”söz konusu.

Ceber, proje kapsamında nasıl yardım sağlanacağına ilişkin şu bilgileri paylaştı:

“Kampanyamız kapsamında üreticilerimiz çay alım noktalarına geldiklerinde oradaki uzmanların ve diğer yetkililerin sunumu üzerinden ‘Çayımın şu miktarını kalıcı konut inşaatı kampanyasına bağışlamak istiyorum’ diyorlar. “Çay üreticisi olamayan vatandaşlarımızı da dahil etmek için özel hesaplar açacağız. Rize dışında yaşayan tüm vatandaşlarımızı kampanyaya dahil edecek yardım hesaplarımız olacak.”

Hatay ve Nurdağı’na kalıcı deprem evleri yapmayı planladıklarını ifade eden Çeber, şöyle devam etti:

“Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız ve TOKİ ile protokol imzalayacağız. Protokol sonucunda evlere ve sokağa vereceğimiz ismi, yöreselini belirleyeceğimiz Çay Sokağımız olacak. orada kullanacağımız görseller ve bizi temsil edecek formlar.Evler Rize mimarisine uygun olacak ve bölgemizin özelliklerini temsil edecek.Örneğin binalarımızın isimleri ilçelerimizin isimleri olacak.Renklerimiz Apartmanlarda temsil ediliyor. O apartmanları gören Rize’yi ve karşısında çay diyarını görecek. Çay sokağımız tamamen kalıcı konutlardan oluşacak.”

Yaş çay üreticisi olmadığını belirten Ceber, projeye 1 ton taze çay karşılığında nakdi yardımda bulunacağını söyledi.

Rize Ziraat Odası Başkanı Bünyamin Arslan, kampanyaya 20 ton çay ile katkı sağlayacaklarını belirterek, Belediye Başkanı Rahmi Metin, Rize Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Erdoğan ve Rize Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu’na teşekkür etti.

pazarlar-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu