Haber

Sivas’ta Kurban Pazarı Bu Yıl Açılmayacak

Sivas’ta Kurban Pazarı Kurban Bayramı’ndan önce açılmayacak

Sivas İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, şap hastalığı nedeniyle Sivas Kurban Pazarı’nın bu yıl açılmayacağı bildirildi.

SİVAS – Sivas İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, şap hastalığı nedeniyle Sivas Kurban Pazarı’nın bu yıl açılmayacağı bildirildi.

Yapılan açıklama şöyle: “Hayvan Hastalıkları ile Mücadele ve Hayvan Hareketlerinin Kontrolü Genelgesi çerçevesinde alınan önlemler ve aşılama çalışmaları ile Sivas’ta hastalığın yayılımı en aza indirildi, karantina ve kordon uygulamaları gerçekleştirildi. Hastalığın hızla yayılması nedeniyle hayvan hareketlerinin hastalığın bulaşma riskinin ana nedeni olması, yetiştiricilerimizin mağdur olmaması ve her yıl kurulan kurbanlık pazarı Yılı, hastalık nedeniyle karantina altında olduğu için ilimizde her kurban bayramı öncesi kurulan kesintili kurban satış yeri (kurbanlık.hayvan hali) bu yıl açılmayacak.Kurbanlık hayvan alacak vatandaşlarımızın besicilik işletmelerini tercih etmeleri gerekmektedir. Bu kapsamda vatandaşlarımızın hastalığın görüldüğü bölgelerde karantina ve kordon altına alma kurallarına uymaları, herhangi bir şüphe durumunda Sivas İl-İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerimizle iletişime geçmeleri değerlidir. bir hastalığın eder” dedi.

kaynarcahaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu