Haber

Diyarbakır’da kilolarca uyuşturucuyla yakalanan 32 kişi tutuklandı

Diyarbakır’da kilolarca uyuşturucuyla yakalanan 32 kişi tutuklandı

DİYARBAKIR Diyarbakır’da son 10 günde düzenlenen 30 narkotik operasyonunda 302 kilo 223 gram uyuşturucu madde türevi ile onlarca hap ele geçirildi. Gözaltına alınan 44 kişiden 32’si tutuklandı.

Diyarbakır Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, uyuşturucu madde satışının ve kullanımının önlenmesi için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Diyarbakır’da temin ettikleri uyuşturucu maddeyi şehirlerarası otobüs ve ticari taksilerle nakletmek isteyen zanlılar ile Diyarbakır’daki çeşitli apartmanlarda uyuşturucu ticareti yapan ve kullanan zanlılar hakkında ekiplerin titiz çalışması sonucunda operasyon düzenlendi. şehir merkezi. Operasyonlar kapsamında çok sayıda zanlı hakkında uyuşturucu madde kaçakçılığı ve madde kullanım hatalarından dava açıldı.

Diyarbakır şehirlerarası otobüs terminalinde durdurulan zanlıların valizlerinde ve peynir kutularının ortasında 13 kilo 195 gram skunk unsuru ele geçirildi. Son olarak il dışından temin edilen uyuşturucu unsurlarını hurda yüklü TIR ile nakletmeye çalışan zanlılar başarılı bir operasyonla yakalandı. Polis uygulama noktasında durdurulan ve karavanında narkotik dedektör köpeği bulunan aramada, paketler halinde 5 kilo metamfetamin ele geçirildi. Diyarbakır Narkotik Polisi’nin son 10 günde “uyuşturucu alım satımı veya tedariki” kabahatlerinden düzenlediği 30 operasyonda yakalanan 44 zanlıdan 32’si tutuklandı.

Yapılan operasyonlarda; 179 kilo 135 gram kokarca uyuşturucu madde, 114 kilo 143 gram esrar türevleri, 8 kilo 945 gram metamfetamin, 72 adet sentetik uyuşturucu madde ve 107 adet ecstasy ele geçirildi.

menderes-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu