Ekonomi

SGK’dan borç yapılandırması için yeni karar

SGK’dan yapılan açıklamada, Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile yeniden yapılandırılan borçların peşin ve ilk taksit ödeme süresinin 31 Temmuz’a kadar uzatıldığı hatırlatıldı.

Sigorta primi ve yeniden yapılandırma borçlarının son ödeme tarihlerinin aynı güne denk gelmesi nedeniyle, nakit ödeme ve yeniden yapılandırmanın ilk iki taksidinin son ödeme tarihinin yoğunluk nedeniyle 3 Ağustos’a kadar uzatıldığı belirtildi. kurumun tahsilat sisteminde.

Açıklamada, “Peşin veya taksitli ödeme seçeneği ile kuruma olan borçlarını yeniden yapılandıranların, 3 Ağustos’a kadar borcunu ödemeyen veya eksik ödeyenler bu bedelleri vade farkı ile birlikte öderler” denildi. -İndirimli Yİ-ÜFE fiyatı 31 Ağustos’a kadar hesaplanacak ve gecikme zammı toplam tutara uygulanacaktır.” Katsayı uygulanmadan kanundan yararlanmaları mümkün olacaktır.” ifadeleri kullanıldı.

Taksitli ödeme seçeneğini tercih eden ancak birinci ve ikinci taksiti ödeme yükümlülüğünü yerine getiremeyen işverenlerin/sigortalıların belgelerinin bağlı olduğu sosyal güvenlik il müdürlüklerine/sosyal güvenlik merkezlerine başvurmaları gerektiği açıklandı. , bu kapsamda ödeme yapabilmek ve ödeme planlarını kendi ödeme planlarına çevirebilmek için.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu