Haber

Müzisyen Ahmet Merih Çelik su kaynaklarına dikkat çekmek için davul çaldı

Tekirdağlı müzisyen Ahmet Merih Çelik, su seviyesinin düştüğü Bıyıkalı Göleti’nde davul çalarak azalan su kaynaklarına dikkat çekti.

Çelik, kentteki aşırı sıcak ve kuraklık nedeniyle su seviyesi azalan gölette davul çalarak ve mani söyleyerek suyun verimli kullanılması çağrısında bulundu.

İnsanları duyarlı olmaya davet eden Çelik’in sosyal medyada paylaştığı görüntü beğeni topladı.

Çelik, gazetecilere yaptığı açıklamada, daha önce havada ve su altında davul çalarak farklı projelere imza attığını söyledi.

Son haftalarda havaların çok ısınması ve su seviyesinin düşmesi nedeniyle böyle bir görüntü hazırlamak istediğini ifade eden Çelik, “Sıcaklığın artmasıyla birlikte kuraklık da arttı. Davulumu alıp Bıyıkalı Göleti’ne dikkat çekmek için geldim. Artan kuraklık ve su kaynaklarının azalması.Bir müzisyen olarak farkındalık yaratmak istedim.İnsanların suyu daha tasarruflu kullanmaları için farkındalık oluşturacağını düşündüm.Umarım verimli olur.” dedi.

Suyun tüm canlılar için değerli olduğunu belirten Çelik, “Sosyal medyada paylaştığım video çok izlenme ve beğeni aldı. Çok güzel geri dönüşler aldım. Takipçilerimize ve vatandaşlarımıza bir katkı sağlamaya çalıştık. Bence bu böyle.” iyi sonuçlar aldı.” söz konusu.

mudurnu-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu