Haber

OMÜ Rektörü Filistinli Öğrencilerle Buluştu

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, farklı fakültelerde öğrenim gören Filistinli öğrencilerle bir araya geldi.

Merkez Kütüphanede gerçekleştirilen programda Filistinli öğrenciler, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları nedeniyle duygu ve düşüncelerini paylaştı.

Ünal, sivil halka yönelik saldırıları İsrail’in tükenmişliği olarak gördüğünü belirterek, “İleride özgür bir Filistin devletinin kurulacağına inanıyorum. Sevdiklerinizi kaybettiğinizi, kalbinizin acıdığını biliyoruz. İsrail ne istiyor?” psikolojik olarak düştüğünüzü görmektir. Filistin halkı tüm kalbiyle, ruhuyla mücadele ediyor.” “Maalesef akıl almaz suçlar işleniyor. OMÜ’de okuyan Filistinli öğrencilerimiz var. Öğrencilerimize yönelik destek planlarını yürüterek sürekli onların yanındayız. Filistin halkı bu durumdan başarıyla çıkacaktır, dualarımız onlarla. ” söz konusu.

Ülkelerine daha faydalı olabilmek için öğrencilerin kendilerini her anlamda geliştirmelerinin önemli olduğunu vurgulayan Ünal, “Maalesef ülkeniz için ağır bir bedel ödüyorsunuz. Elinizden geleni yapmalısınız. Sizlere destek olmak adına taleplerinizi bekliyoruz. Talepleriniz doğrultusunda tüm kaynaklarımızı sağlamaya hazırız.” dedi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Selim Eren, vahşetin sadece Filistinlilerin değil, tüm insanlığın meselesi olduğuna dikkat çekti.

Yaşananların doğru aktarılmasının çok önemli olduğuna işaret eden Eren, “Sosyal medyada bilgi kirliliği var. Türkiye’de ve dünyada Müslümanlar dahil pek çok insan bu kolay algı operasyonlarından etkilenebiliyor. O yüzden bu kadar kolay algılanabilir.” gerçekleri organize programlarla aktararak Filistin halkının davasının meşruiyetini korumamız gerekiyor.” dedi.

Filistinli öğrenciler de İsrail saldırıları altında hayatta kalmaya çalışan ailelerinden haber alamadıklarını ve canlarından endişe ettiklerini belirterek, baskınların bir an önce durdurulması çağrısında bulundu.

Filistinli Tıp Fakültesi öğrencisi Ahmed Hattab ise dünyanın olup bitenler karşısında sessiz kalmasını anlayamadığını ifade ederek, “İsrail’i destekleyen firmaları bilinçli olarak boykot etmemiz gerekiyor. Bu davayı desteklemenin yolu da alanımızda tam başarıyla mezun olmaktır. Alanımızda başarılı olursak gelecekte de söz sahibi oluruz” dedi. “Olacağız.” dedi.

gurunajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu