Haber

Kur’an Gönüllüleri Platformu’nun Kayseri’de düzenlediği etkinliğe binlerce vatandaş katıldı

Kur’an-ı Kerim’e yönelik tatsız saldırılara tepki göstermek amacıyla Kur’an Gönüllüleri Platformu’nun Kayseri’de düzenlediği etkinliğe binlerce vatandaş katıldı.

Dünyanın çeşitli yerlerinde Kur’an-ı Kerim’e yönelik saldırılara tepki göstermek ve dikkat çekmek amacıyla Kayseri’de Kur’an şöleni düzenlendi. Kur’an-ı Kerim Gönüllüleri Platformu’nun Talas Paraşüt İniş Alanında düzenlediği etkinlikte Kur’an-ı Kerim okundu. 7’den 70’e binlerce kişinin katıldığı etkinlikle ilgili konuşan Birlik Vakfı Kayseri Şube Başkanı Mehmet Adıgüzel, “15 gün önce başlayan projemizi hayata geçiriyoruz. Talas Belediye Başkanımız Mustafa Yalçın’ın bizden talebiydi. Maalesef Dünyada Kur’an-ı Kerim’e ulaşan pek çok insan var.” “Eller kirli. Biz de buna tepki olarak Kur’an ziyafeti programı yapmaya karar verdik. Kapalı alanlarda insanlar sıkılıyor ama burası açık olduğu için uzun bir program olacak. Burada Allah’ın sözü konuşulacak, “dedi.

Cihannüma Derneği Kayseri İl Başkanı Fevzi Konaç, “Yaklaşık bir ay önce Kur’an Gönüllüleri Platformu olarak bir grup arkadaşımızın ve Talas Belediye Başkanımızın öncülüğünde harekete geçtik. Dünyanın çeşitli yerlerinde Kur’an-ı Kerim taciz edilirken, Kuran Gönüllüleri Platformu olarak bir grup arkadaşımızın öncülüğünde harekete geçtik. İslam’a ve Kur’an’a saldırılıyor.” Bize hizmet eden bu toprakların insanları sessiz kalamazdı. Kayseri’nin tüm Türkiye’ye ışık yakmasını sağlayacak bir program düşündük. Bugün Talas’taki onbinlerce kardeşimizle birlikte “Bunları doğru bulmuyoruz, inançları taciz etmeyi doğru bulmuyoruz, kimse Müslümanların kutsalıyla oynamasın” dedik. “‘Yeri ve hakkı değil’ şeklinde bir mesaj vereceğiz. Buradan Sayın Cumhurbaşkanımıza, İslam aleminin başkanı ve lideri olan Türkiye’nin sesini yükseltmesi gerektiği mesajını vereceğiz. Bir yandan Dışişleri Bakanımıza aktif bir politikayla bunu engellemenin görevi olduğunu hatırlatacağız.”

Etkinliğe AK Parti Kayseri Milletvekili Murat Cahid Cıngı, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, İl Sağlık Müdürü Mehmet Erşan, İl Müftüsü Yusuf Akkuş ve AK Parti İl Başkanı Fatih Üzüm de katıldı. – KAYSERİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu