Haber

Kılıçdaroğlu’nun yardımcısına soruldu: Neden CHP listesinden Sadullah Ergin’i aday gösterdiniz?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı; CHP’nin 14 Mayıs seçimleri için Ankara 1’inci bölgeden Sadullah Ergin’i aday göstermesine yönelik eleştirileri yanıtlayarak, Ergin’in neden CHP listesinden aday gösterildiğini anlattı.

“BİZ YAPMAYI ÇALIŞTIK”

Salıcı’nın konu ile ilgili açıklamaları şöyle; “İttifak partilerinin tek çatı altında toplanmasının siyasi olarak daha doğru olacağını, Türkiye’nin geniş kesimlerini kucaklayan bir politikayı da oluşturacağını Sayın Başkanımız düşündü ve ifade etti. Biz de bu gereği yerine getirmeye çalıştık.

“TARAFLARIN KENDİLERİNE VERMELERİ GEREKEN BİR KARAR”

Orada; ‘Saadet Partili bu arkadaş geliyor, DEVA Partili bir kişi daha geliyor, bunlar Demokrat Parti’den isimler…’ Bunu tartışmak bizim için adil bir tartışma olmaz. Tarafların kendilerinin vermesi gereken bir karardır.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı.

“FİKİR ÜZERİNDEN BİR SİYASET OLUŞTURUYORUZ”

Bu problemlerde siyaseti isimlerden geçen, sadece isimleri indeksleyen bir siyasete çevirirsek, olayı şahıslara bağlamış oluruz. Ancak biz fikirlere dayalı bir politika ortaya koyuyoruz.

“SİSTEM BİZİ BİR ARAYA GELMEYE ZORLUYOR”

Birbirimiz gibi olmaya çalışmıyoruz. Aynı olmaya çalışmıyoruz. Farklılıklarımızı biliyoruz. Bu sistem bizi bir orta yola gelmeye zorluyor. Ve bunu kısıtlama ile yapıyoruz.”

haber-kocakoy.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu