Haber

Hatay Konya Konteyner Kenti’nin 2. Etabı Hızla Tamamlanıyor

Konya Büyükşehir Belediyesi; Konya Sanayi Odası, Ticaret Odası, Ticaret Borsası ve Selçuklu, Meram ve Karatay belediyeleri ile Antakya’da 1. etap konteyner kentin tamamlanmasının ardından 2. etap konteyner kentte altyapı çalışmaları ve konteyner yerleşimi devam ediyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “İkinci fazda çalışmalarımız hızla devam ediyor. Afetzede vatandaşlarımızın bir an önce geçici konutlarına taşınması için gece gündüz çalışıyoruz” dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Hatay’da evini kaybeden depremzedelerin barınma sorununa katkı sağlamak için üretmeye devam ettiği konteyner kentleri tamamlamak için var gücüyle çalışıyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, ülke tarihinin en büyük felaketlerinden birini yaşadığımız 6 Şubat’tan bu yana Hatay’da yaraları sarmak için her türlü insani ihtiyacı gidermek için canla başla çalışmaya devam ettiklerini söyledi.

Depremde evini kaybeden Hataylıların konut sorununa katkı sağlamak amacıyla iki etaptan oluşan konteyner kentleri hayata geçirdiklerini hatırlatan Lider Altay, “Getirdiğimiz 1. etap konteyner kenti tamamladık. Konya Sanayi Odası, Ticaret Odası, Ticaret Borsası, Selçuklu, Meram ve Karatay belediyelerimiz ile birlikte Antakya’da hayata döndürdük.Afetzede olan vatandaşlarımızı AFAD’a uygun olarak yerleştirdik.Yine 2. etapta çalışmalar hızla devam ediyor. Antakya’da konteyner kent.İkinci etapta şu ana kadar 258 konteyner geldi.Bir yandan altyapı çalışmaları bir yandan da konteynerlerimizin yerleşimi devam ediyor.Deprem mağdurlarımızı yerlerine taşımak için gece gündüz çalışıyoruz. iki etapta 1.000 aileye hizmet verecek olan Konya Konteyner Kentimizin hayırlı olmasını diliyor, odalarımıza ve ilçe belediyelerimize katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

pozantihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu