Haber

İmamoğlu, Rize’de taşlı saldırıda yaralananlarla görüştü

Millet İttifakı Başkan Yardımcısı Adayı Ekrem İmamoğlu, Erzurum mitinginde taşlı saldırı sonucu yaralananlar ve aileleriyle Rize’de kahvaltıda bir araya geldi. Eşi Dilek İmamoğlu da İmamoğlu’na katıldı.

İmamoğlu, yaralılara ve yakınlarına, “Erzurum’a yolunuz düşerse bekleriz” diyerek, “Ben geleceğim. 15 Mayıs’tan sonra ilk ziyaretlerimden birini Erzurum’a yapacağım.”

‘BİR GRUP İNSANIN YERLEŞTİRİLMESİ UTANÇTIR’

İmamoğlu, toplantıda yaşanan taşlı saldırıya ilişkin, “Bu işin Erzurum’la, bizim insanımızla ilgisi yoktur. Kışkırtılan, deyim yerindeyse kışkırtılan bir kesimin ayıbıdır” dedi.

İktidar kanadında siyasete bulaştığını belirten yaralı Tülay Gıcırkan, “Beni üzen ne; Bana olan bir taş değil bayrağıma atılan bir taş ve hastane yolunda ikinci sınıf muamelesi görmemdi. Bana PKK’lıymışım gibi davranmaları beni çok üzdü. Böyle bir şeyi hak ettiğimi düşünmüyorum. Nene Hatunların torunlarıyız. Bizler bu vatanı canıyla, erkeğiyle, edepiyle kazanan insanlarız.”

Yaralılardan Talip Bingöl, “O taşlar otobüste size geldi, çok zoruma gitti. Benden kan çıktı başkanım” dedi. Bu şekilde kışkırtılır tabiri caizse. Acı ama yapacak bir şey yok. Allah o gün onu en kötüsünden korudu” diye cevap verdi.

‘AYNI KAPTANDAN YİYORUZ, BİRİ BİRİNİ TAŞLAYIYOR’

Yaralı Burak’ın annesi Gülsüm Çelik de İmamoğlu’nun mitinge katılan vatandaşları saldırganlara cevap vermemeye davet etmesinin değerli olduğunu belirtti. Burak’ın babası Fikret Çelik de yaşananlara tepki göstererek, “Aynı camiye gidiyoruz, belki aynı aile hekimine gidiyoruz. Aynı kaseden yiyoruz. Biri diğerini sallıyor. Böyle saçma bir şey var mı? Bu utanç verici” dedi.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ile görüştüklerini belirten İmamoğlu, “Biz de usul usul selamlaşıyoruz. Erzurum’a geldiğimde kendisini aradım. ‘Sizi ziyaret etmek istiyorum’ dedim. not bıraktım Bize geri dönmedi bile. Korkudan siyaset yapıyorlar. Ekrem ile görüşebilmeleri için yukarıdan izin alacaktır. Açık ve net olarak böyle bir durumdalar” dedi.

İmamoğlu, “Özür mü dilediniz?” sorusuna, “Hayır, böyle bir şey beklemiyorum bile” yanıtını verdi. : Erzurum bizim akrabamız, akrabamız. Buradan oraya göçen akrabalarım yıllardır orada ticaret yapıyor. Yani Erzurumlular zerre kadar dokunmamışlar. Siyasi hırslarıyla o duyguya gömülmüş insanların suçudur. Suç diyorum, kusur demiyorum. Oy için her şeyi yaptılar. Bu şeytan”. (HABER MERKEZİ)

haber-refahiye.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu