Teknoloji

Mr. Robot Aside Brother: En İyi Hacking Mekaniğine Sahip Oyunlar

Hacking, oyunlarda çok sık görmediğimiz bir konudur. Birden çok film ve oyunda bahis hackleme işlemi söz konusu olduğunda, en sinir bozucu yerler bile birkaç saniyelik klavye seslerinden sonra hacklenir, ancak gerçek dünyada bu oldukça güçlü ve belirsiz bir olaydır. Biz de bu klişeden sıyrılan ve harika bir mekanikle hackleme sürecini sunan oyunlara göz atalım dedik.

8. Else Heart.Break()

Else Heart.Break(), tıklama tabanlı bir macera oyunu gibi görünse de nesnelerin kodlarına ulaştıkça davranışını değiştiriyor. Güzel grafiklerin yanı sıra genişleyen şehir ve yapılacak çok şey oyunu oynamak için farklı sebepler sunuyor.

7. Dörtgen Kovboy

Oyunda dünyayı hackleme sistemi ile kontrol ettiğimiz Quadrilateral Cowboy, komutlarla kapıları ve ışıkları açıyor. Kolay grafiklerine rağmen farklı bir amaç ile yapılan oyun kendine has bir oynanışa sahip.

6. Biyoşok

Bioshock, anlatım öğeleri ve dünyasıyla başarılı bir dizi. Steampunk dünyasında hack işlemleri nasıl olur diye sorarsanız, cevap bulmaca çözmektir. Borulardan yol yaptığımız hack sistemi gerçekçi olmasa da eğlenceli.

5. Eski Deus

Deus Ex Human Revolution’da iç odalara girip gizli ganimetleri almak istiyorsanız puzzle hackleme sistemini çözmeniz gerekiyor. Oyunun genel başarılı yapısına uyan bir hackleme sistemi.

4. Siberpunk 2077

Bir siberpunk dünyası oluşturulduğunda, elbette bilgisayar korsanlığı en değerli öğelerden biri haline gelir. Oyun, çıktığı andan itibaren vaat ettikleri konusunda başarısız olsa da oyun dünyasına sunduğu hack sistemi bunlardan biri değil.

3. Köpekleri İzle

Hackerlar üzerine yapılmış bir oyun olarak Watch Dogs serisi, zamanına göre oldukça etkileyici hack mekaniklerine sahip. Watch Dogs 2’de bu sistemi yenilemek yerine yapılan geliştirmeler de başarılı olan hiçbir şeyi bozmama arzusunu gösteriyor. Keşke bu isteklerini oyunun tamamında gösterseler.

2. Yukarı bağlantı

Bir simülasyon olarak kabul edilebilecek uplink. Şimdiye kadar gördüğümüz daha sempatik mekaniklere rağmen Uplink, 2001’de bilgisayar korsanlığı dünyasının bir simülasyonunu sunuyor.

Oyunun amacı elbette illegal işler yapmak ve isminizi yükseltmektir. Bu yasa dışı şeyler arasında kara para aklama, araştırma verilerini çalma, kanıtları silme ve temiz olanları suçlama yer alır.

1. Hack ağı

Uplink’in varisi olarak görebileceğimiz Hacknet. 2015 yılında çıkan oyunu Uplink ile karşılaştırırsak; Daha güzel grafiklerin ve hikaye anlatımının eklendiğini görebiliriz.

bodrum-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu