Haber

Edirne’de asırlık demiryolu üst geçidi yıkıldı

Edirne’de asırlık demiryolu üst geçidi yıkıldı

Yıkım alanına koşan vatandaşlar, çıkan demirleri almak için birbirleriyle yarıştı.

EDİRNE Edirne’de devam eden hızlı tren çalışmaları kapsamında Tunca Nehri kenarından geçen eski sınır demiryolu üst geçidi iş makinesi yardımıyla yıkıldı. Yıkım alanına koşan vatandaşlar, çıkan demirleri almak için birbirleriyle yarıştı.

Çalışmalar çerçevesinde Tunca Köprüsü 5 gün süreyle araç ve yaya trafiğine kapatılırken, kent merkezindeki üst geçit ise ekipler tarafından iş makineleri yardımıyla yıkıldı. Hızlı tren çalışmaları çerçevesinde çalışmalarını sürdüren gruplar, çevrede geniş güvenlik önlemi aldı. Üst geçidin yıkımı denetimli bir şekilde yapılırken, yıkım haberini duyunca koşan vatandaşlar demirleri almak için birbirleriyle yarıştı. Hızlı tren çalışmaları nedeniyle aralıklı bir süre trafiğe kapatılan Tunca Köprüsü 10 Mart Cuma gününe kadar kapalı kalacak. Çalışmalar çerçevesinde Karaağaç’a ulaşım. Mehmet Müezzinoğlu Köprüsü’nden sağlanmaktadır.

İstanbul-Edirne arasını 3,5 saatten 1,5 saate, yük taşımacılığını 6 saatten 2 saate indirecek yüksek hızlı tren hattının yapım çalışmaları tüm hızıyla devam ederken, Halkalı- Kapıkule Demiryolu Projesi, 153 kilometrelik Çerkezköy-Kapıkule hattının 2024 yılında tamamlanması planlanıyor.

Edirne’nin tarihi Tunca Köprüsü’nün girişinde bulunan ve yıkılan mevcut demiryolunun üst geçidinin yerine yenisi yapılacak.

haber-eldivan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu