Oğlu

Oğlunu öldüren kanser hastasından itiraf: Cezalandırmak isterlerse çabuk olmalılar

İngiltere’de ölümcül çocukluk çağı kanserine yakalanan oğlunun acılarını dindirmek için morfinle öldüren anne, kanser hastalığıyla boğuşurken itirafıyla şoke etti. 

İngiltere’de yaşayan Antonya Copper’ın oğlu Hamish, 5 yaşındayken nadir görülen çocukluk kanseri nöroblastoma yakalandığını, 7 yaşındayken ise hayatını kaybetti. Oğlunun ölümünün ardından Neuroblastoma UK’nin başkanlığını yürüten Cooper, oğlunun hastalığı nedeniyle çok ağrılar, acılar çektiğini anlattı.

BBC Radio Oxford’a açıklamalarda bulunan Cooper, “Ona yüksek dozda morfin verdim ve bu sessizce hayatına son verdi” itirafında bulundu.

Polisin o dönem yürüttüğü soruşturmada, “1981 yılında 7 yaşında bir çocuğun yardımlı ölüm vakasına ilişkin raporlardan haberdar olunduğu” belirtildi. 

OĞLUNA MORFİN VERDİ

Cooper, oğluyla son anlarını ise şöyle anlattı:

“Gecenin bir yarısı onun başucundaydık. Ağrısı olduğunu söylüyordu, ben de ‘Ağrını almamı ister misin?’ diye sordum. Bana yalvardı. Ben de ona morfin verdim ve huzurla gözlerini kapattı.”

“CEZALANDIRMAK İSTERLERSE SONUÇLARINA KATLANIRIM”

Şu anda tedavisi olmayan kanseriyle yaşayan Cooper, cinayeti kabul ettiğini dile getirdi. Radyo programına yaptığı açıklamada, “Hamish’in huzur içinde ölmesine izin verdiğim için 43 yıl sonra gelip beni cezalandırmak isterlerse sonuçlarına katlanırım ama çabuk olmaları lazım, çünkü ben de ölüyorum” dedi. 

Öte yandan ötanazi, yani bir kişinin acısını hafifletmek için kasıtlı olarak hayatına son verme, İngiltere’de yasadışı ve cinayet suçuyla yargılanmayı gerektiriyor. 

KAYNAK: TGRT

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu