Haber

CHP Spor Kurulu Başkanı Nuhut: “Deprem sonrası sporcuları ve kulüpleri yalnız bırakmayalım”

CHP’li SporMeclis Başkanı ve Genel Lider Başdanışmanı Kenan Nuhut, Kahramanmaraş’ta “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerde binlerce sporcu ve spor yöneticisinin büyük kayıplar verdiğini belirterek, spor dünyasının acilen geri dönmesi gerektiğini söyledi. takviyeler de.

Nuhut yaptığı açıklamada, futbol, ​​voleybol, basketbol, ​​hentbol, ​​güreş ve masa tenisi gibi branşlarda profesyonel ve amatör spor kulüplerinde faaliyet gösteren çok sayıda sporcu ve spor yöneticisinin beyin sarsıntısı felaketinde hayatını kaybettiğini belirtti. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, geride kalanlara başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.” söz konusu.

Hatay, Gaziantep, Kahramanmaraş, Malatya ve diğer illerdeki kulüp ve sporcuların depremden ağır kayıplarla çıktıklarını vurgulayan Nuhut, şunları kaydetti:

“Bölgedeki amatör ve profesyonel spor kulüpleri her şeyini kaybetti. Muhteşem Lig’de Hatayspor ve Gaziantepspor ile TFF 1., 2. ve 3. liglerde 9 grup TFF’nin onayı ile müsabakalardan çekildi. Yine Malatya Belediyespor ve Hatay voleybol takımı Voleybol 2. Liginde Oyuncularını Kaybettik Kahramanmaraş Belediyespor Güreş Takımında Çok Evladımızı Kaybettik Resim Ağır Şimdi Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü ve İlgili Federasyonlar Sahip Çıksın Desteğini esirgemeyeceğini bilsek de kulüplerin şu an bulundukları liglerden gelecek yıl veya istedikleri bir tarihte maçlarını sürdürmeleri en değerli noktadır.”

Kulüplerin hakedişlerinin bu yıl sezon sonuna kadar ilgili federasyonlar tarafından ödeneceğini düşündüklerini belirten Nuhut, “Depremden sonra sporcuları ve kulüpleri yalnız bırakmayalım. Hasar gören tesislerin ve spor sahalarının yapılması kulüplerin sosyal hayatın yeniden şekillenmesi adına kıymetli bir husustur.Sözleşmelerindeki mali kararların yerine getirilmesi, yabancı ayrımı gözetilmeksizin deprem tazminatının yeniden ödenmesi sporcu ailesi için hayati bir adımdır. kayıpları tazmin etmez.ifadelerini kullandı.

Hayatını kaybeden KKTC voleybolcuları için de üzerine düşen sorumluluğun yerine getirilmesi gerektiğine dikkati çeken Nuhut, şunları kaydetti:

“Bu bahislerde Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü, TFF, Voleybol Federasyonu, Basketbol Federasyonu ve ilgili federasyonlar çok detaylı bir rapor düzenleyerek kayıplarımızın dökümünü yapmalıdır. 9 profesyonel kulübümüzün yanı sıra bölgesel, Oynamak istemeyen gruplara da seneye aynı ligden katılım sağlanmalı” diyen Başkan, “Yardım kampanyalarının sporculara eşit olarak dağıtılacağına inanmak istiyoruz. Profesyonel futbol kadrosunun yanı sıra bölgedeki binden fazla amatör spor kulübüne statüsü ne olursa olsun maddi ve manevi yardımda bulunulmalıdır. Kulüplerin geçmişe dönük tazminat, kira ve vergi borçları varsa vakit kaybetmeden silinsinler. Burada üzerimize düşen sorumluluk ne olursa olsun.” “Siyaseti bir kenara bırakıp el ele vermeliyiz. Bu dönem tartışmasız şampiyon onlar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu