Teknoloji

Apple WWDC 2024’te Yapılan Tüm Duyurular: Apple Intelligence, iOS 18 ve Dahası

Apple’ın aylardır beklediğimiz WWDC 2024 etkinliği bugün gerçekleşti. Şirket, işletim sistemi duyuruları başta olmak üzere cihazlarına getireceği birçok yeniliği bizlerle buluşturdu. Bunlara ek olarak Apple Intelligence ile üretken yapay zekâ yarışına da resmen girmiş oldu.

Peki Apple WWDC 2024’te hangi duyurular yapıldı. iOS 18’den Apple Intelligence’a kadar etkinlik kapsamında yapılan tüm önemli duyurulara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Apple WWDC 2024’te yapılan duyurular:

Apple Intelligence, Apple ürünlerine üretken yapay zekâ getiriyor

Apple, aylardır dolaşan yapay zekâ özelliklerini “Apple Intelligence” ismi altında resmen duyurdu. Bu özellikler, belli iPhone, iPad ve Mac modellerinin üretken yapay zekâ yetenekleri kazanmasını sağlıyor. Detaylara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Siri, yapay zekâ desteği kazandı

Apple Intelligence, Siri’nin de değişmesini ve gerçekten “akıllı” olmasını sağlayacak. Sesli asistan artık çok daha iyi yanıt verebilecek, cihazınızda işinize yarayacak birçok işlevi gerçekleştirebilecek. Detaylara aşağıdaki içerikten ulaşabilirsiniz.

iOS 18

iOS 18, iPhone’un son yıllardaki en büyük güncellemelerinden biri olacak. Yeni sürümde ana ekranı özelleştirmeden uygulama logolarını koyu hâle getirmeye kadar birçok değişiklik var. Ayrıca Fotoğraflar uygulaması da baştan aşağı değişiyor, arka plan aktivitesini azaltarak performansı iyileştirecek Oyun Modu geliyor. iOS 18’le ilgili bilgilere aşağıdaki içeriklerimizden ulaşmanız mümkün.

macos 15 Sequoia

macOS 15, Sequoia ismini aldı. Yeni sürümde iPhone’nunuzu Mac ekranından kontrol etmeden şifrelerinizi yönetmenizi sağlayan yepyeni bir “Şifreler” uygulamasına kadar birçok önemli yenilik var. Detaylar aşağıdaki içeriğimizde.

iPadOS 18, watchOS 11 ve tvOS 18

iPhone ve Mac’ler dışında iPad, Apple Watch ve Apple TV gibi ürünlerin işletim sistemlerinin yeni versiyonlarıyla da buluştuk. Tüm detaylarına aşağıdan göz atabilirsiniz.

visionOS 2

Apple’ın karma gerçeklik gözlüğü Vision Pro’nun işletim sistemi visionOS, ilk büyük güncellemesini alacak. Yeni sürüm, uzamsal fotoğraflar oluşturmadan ultra geniş sanal Mac ekranlarına kadar birçok yenilik içerecek. 

Vision Pro daha fazla ülkeye geliyor

Apple Vision Pro, şu ana kadar sadece ABD’de satışa sunuluyordu. Apple, yakında bu durumun değişeceğini ve 8 ülkeye daha geleceğini açıkladı. Bu ay sonu ve temmuz ayı başı itibarıyla belirtilen ülkelerde satışa sunulacak. 

didim-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu