Haber

AK Parti İstanbul’da ‘Büyük Filistin Mitingi’ düzenliyor

AK Parti, Filistin’e destek vermek ve İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına tepki göstermek amacıyla İstanbul Atatürk Havalimanı’nda ‘Büyük Filistin Mitingi’ düzenliyor.

Mitinge MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, YRP Genel Başkanı Fatih Erbakan, HÜDA-PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu ve DSP Genel Başkanı Aksakal da katılacak.

RALLİ İÇİN TOPLU ULAŞIM ÜCRETSİZ SAĞLANDI

Miting nedeniyle İstanbul’da tüm toplu ulaşım ücretsiz oldu. Miting alanı ve çevre bölgelere 5 bin kişi görevlendirildi. İstanbul’un 39 ilçesinden kaldırılan otobüslerle binlerce kişi bölgeye getirildi. Miting alanına 12 farklı kapıdan girilebilmektedir. Mitinge araçlarıyla gelenler için 30 bin araç kapasiteli otopark hazırlandı. Toplu taşıma ile gelecekler için Metro DTM-İstanbul Fuar Merkezi Durağı’ndan ring seferleri mevcuttur. Marmaray Yeşilköy Durağı’ndan yürüyerek ulaşım koridoru oluşturuldu.

Öte yandan miting alanına 29 adet ses ve perde kulesi kuruldu. Mescit, ilk yardım ve tuvalet ihtiyaçları için 6 ayrı noktada lojistik alanlar, 50 ayrı noktada ise su dağıtım noktaları oluşturuldu. İnternet kalitesinin artırılması amacıyla 25 adet mobil baz istasyonu daha devreye alındı. Yerli ve yabancı basın mensuplarına özel bir platform hazırlandı. 2 katlı pres platformunun toplam uzunluğu 60 metredir. Her medya kuruluşuna özel 60 bölüm daha oluşturuldu.

Mescid-i Aksa, Türkiye ve Filistin bayraklarının görselleri ile donatılan sahnenin toplam uzunluğu 60 metre, yüksekliği ise 14 metredir. Ayrıca sahneye 6 adet LED ekran yerleştirildi. Mitingde sanatçılar Yusuf İslam, Maher Zain ve Ömer Karaoğlu sahne aldı.

Miting alanına girişler sabah 09.30’da başladı. Saat 14.46 itibarıyla mit alanının büyük bölümü doldu. Binlerce kişi bölgeye girmek için arama noktalarında bekliyor.

Sahne önünde kadın ve erkekler için farklı alanlar oluşturuldu. Bayanların sahneden kendilerine ayrılan alana gelmeleri anons edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu