Haber

1983 Erzurum depremini yaşamış, boğasını satıp depremzedeler için bağışlamış.

30 Ekim 1983’te ERZURUM’da 1155 kişinin hayatını kaybettiği 6.9 büyüklüğündeki depremin Narman ilçesinde yaşayan 8 çocuk annesi Nazime Kılıç (67), elde ettiği 23 bin lirayı bağışladı. beslediği sığırları satarak. Nazime Kılıç, “Geceler uyuyamadım. 1983 depremini gördüm. Depremzedelerin yaraları bizim de yaralarımızdır. 8 çocuğum var yardım edin dedim” dedi.

Kahramanmaraş’ta 10 ilde etkili olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından ülke çapında yardım seferberliği başlatıldı. Binlerce kişinin yardıma koştuğu Erzurum’un Narman ilçesinde yaşayan Nazime Kılıç, ‘kardeşlerim, çocuklarım’ dediği depremzedelere yardım için elleriyle beslediği boğayı satışa çıkardı. Buzağıyı kısa sürede 23 bin liraya satan Nazime Kılıç, elde ettiği 23 bin lirayı depremzedelere ulaştırmak için AFAD’a bağışladı.

Nazime Kılıç, “Geceler uyuyamadım. 1983 83 depremini gördüm. Depremzedelerin yarası bizim de yaramızdır. Kalbimiz sızlıyor. O yavrulara yüreğim sızlıyor. Bende 8 tane var. Kendi ellerimle büyüttüğüm bu boğayı depremzedelere, kardeşlerime ve çocuklarıma bağışlıyorum. TANDIR CAN EKMEK İÇİN YAKILIR Karayazı’nın kırsal mahallelerinde yaşayan kadınlar da depremzedeler için tandırlarını yaktı. “Acı acımızdır” diyerek günde yüzlerce ekmek üreten hanımlar mahalleye gönderiliyor. Erzurum Valiliği üzerinden sallantılı bölge.319 TIR GÖNDERİLDİ.

Erzurum’da depremin olduğu andan itibaren 7’den 70’e herkes depremzedelerin yardımı için harekete geçti. Erzurum Valiliği koordinasyonunda 598 iş makinesi ve 2.783 personel ile 319 tır ile arama kurtarma çalışmaları için yardım malzemesi gönderildi.

gerze-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu