Haber

Zelenskiy, Putin’i yırtıcı bir hayvana benzetti

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, 2014’ten sonra Donbass’ta yaşanan çatışmaları durdurmaya yönelik girişimlerin Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından reddedildiğini belirterek, Putin’i yırtıcı bir hayvana benzetti.

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, İsviçre’nin Davos kentinde düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu’nda (WEF) konuştu. Rusya-Ukrayna Savaşı’na değinen Zelenskiy, cephedeki çatışmalar dursa bile Rusya’nın Ukrayna’daki işgaline devam edeceğini belirtti. Rusya-Ukrayna Savaşı’ndan önce, 2014’ten sonra Doğu Ukrayna’daki Donbass’taki çatışmaları durdurmaya yönelik girişimlerde bulunulduğunu belirten Zelenskiy, Almanya ve Fransa gibi çok etkili garantörlerin bulunmasına rağmen Putin’in çatışmaları durdurma girişiminin reddedildiğini ifade etti. Putin’i yırtıcı bir hayvana benzetti.

“Ukrayna’nın ötesindeki yeni Rus saldırganlığı giderek daha belirgin hale geliyor”

Rusya’nın genişleme politikası izlediğini belirten Zelenskiy, “Bunun sadece bizimle, sadece Ukrayna’yla ilgili olduğunu düşünenler varsa tamamen yanılıyorlar. Ukrayna’nın ötesinde Rusya’nın yeni saldırganlığı giderek daha belirgin hale geliyor. “

Ukrayna’nın Rusya’yı yenmek için hava gücünü artırması gerektiğini belirten Zelenskiy, “Ukrayna’ya hava üstünlüğünü sağlamalıyız. Ortaklar neye, ne ölçüde ihtiyaç duyulduğunu biliyor. Bu da sahada ilerlemeyi sağlayacaktır.” -DAVOS

akyurtajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu