Haber

Yazar kasa kağıdından uyuşturucu çıktı!

Erdoğan DEMİR / EDİRNE (İGFA) –İstanbul Havalimanı Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü’ne bağlı grupların uyuşturucu kaçakçılığıyla mücadeleye yönelik yaptığı risk analizi kapsamında, Kolombiya’dan yola çıkarak İstanbul Havalimanı’na gelen yolcu uçağındaki şahıslar mercek altına alındı. grup şüphesi.

Şahsın üst aramasını yapan ekipler herhangi bir şüpheyle karşılaşmazken, şahsın röntgen cihazına gönderilen bavuldan şüpheli yoğunlukların alınmasının ardından gruplar tarafından bavul için fiziki arama başlatıldı. arama sırasındaki huzursuz hareketleri ile şüpheleri giderir.

Fiziki aramalarda şahsın valizinde, eşyalarının arasına gizlenmiş, 3’er paket halinde ve her pakette 4’er adet rulo halinde 12 adet kağıt rulo olduğu görüldü.

Yapılan incelemelerde, X-ray tarama cihazında görünmemesi için ruloların ortasına gizlenmiş ve alüminyum ambalajlara sarılmış toz elementlerinin olduğu belirlendi.

Ekiplerin bulduğu maddeler üzerinde yapılan test sonucunda yakalanan maddelerin kokain türü uyuşturucu madde olduğu ve toplam boyutunun 6 kilo 500 gram olduğu belirlendi.

Olayla ilgili soruşturma, Görevli Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu