Haber

Vatandaşın ekmek ihtiyacı için Hatay’dan ayrılmadı.

HATAY’ın Defne ilçesinde fırıncı olan Muhsin Günenç (63), depremin olduğu ilk günden beri dükkanını açık tutarak ekmek ve simit üretmeye devam ediyor. Günenç, memleketinden ayrılmadığını belirterek, “İlk günden beri buradayız. Bir dakika durmadık. Millete hizmet ediyoruz. Evime bile gidip bakamadım.”

Defne ilçesinde 12 yıldır fırıncılık yapan Muhsin Günenç, Kahramanmaraş ve Hatay’daki depremlerde dükkânını açık tuttu, depremzedelerin ekmek ihtiyacını karşıladı, zor durumda kalanlardan ücret almadı. 2 çocuğu ve 3 torunu şehri terk eden Günenç, eşi ve bazı çalışma arkadaşlarıyla birlikte ayrılmadığı Hatay’da günde 15 bin ekmek ve 2 bin 500 simit üretiyor.

Depremin olduğu günden beri ocaktan çıkmadıklarını söyleyen Muhsin Günenç, “Depremden o kadar korktuk ki anlatamam. Sallandık, binlerce atom bombası patladı, sallandık. O haliyle.Evlerimiz yıkıldı.İlk günden beri buradayız.Bir dakika durmadık.Millete hizmet ediyoruz.Gidip evime bile bakamadım.Burada sadece ekmek simit yapıyoruz. Vatandaşa daha kolay ulaşsın diye.Halkımıza istediği kadar ekmek veremiyoruz.Bir kişiye bazen 10 bazen 15 ekmek verebiliyoruz.Vatandaşımızdan bazen para bile alamıyoruz bazen yarısını alıyoruz. ”

Depremin ardından çocuklarının ve torunlarının evden ayrıldığını ve gelmesini istediklerini anlatan Günenç, “Benim iki çocuğum var, birinin 45 günlük bebeği var. İkisi de ‘Biz gidiyoruz, siz de gelin’ dediler. .’ Ben gidince eşimle ayrılmadık. Çocuklarım gitti onlara katılıyorum. Burada bir şey kalmadı. Hatay’da fırın olmadığı için burada kaldım. Ekmek yapmak zorundayız. Doğdum” ve burada büyüdü. Başka bir yerde yaşayamam. Memleketimi terk edemiyorum. Vatandaşlarımız mağdur olmasın diye buradayız” dedi.

haber-sur.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu