Haber

USTAM Kocaeli Projesinde işe başladılar

KOCAELİ (İGFA) – Örgün eğitim dışında kalan ve aldıkları eğitimle iş bulamayan gençlere mesleki ve teknik beceri kazandırarak istihdama hazırlayan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin USTAM Kocaeli Projesi’nden eğitim alan adaylar, yeni işlerinde çalışmaya başladılar. Otokar Otomotiv ve Savunma Sanayi A.Ş. firması ile ortaklaşa yürütülen Gazaltı (MAG) Kaynak eğitim programı çerçevesinde usta adayları kursu başarı ile tamamlayarak Otokar’da göreve başlamıştır.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde Kocaeli Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi, Kocaeli Ticaret Odaları, Kocaeli Sanayi Odası, Organize Sanayi Bölgeleri, İŞKUR başta olmak üzere eğitim, çalışma ve istihdamın tüm aktif unsurlarının bir arada bulunduğu istihdam odaklı projeden eğitim , İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı ortada. Kursu alan kursiyerler, ilgilendikleri alanda bu işi en iyi ben yapabilirim diyerek USTAM Kocaeli projesinden mezun olmanın mutluluğunu yaşadılar.

USTAM projesinde eğitim alan usta adayı Ender Korkmaz, “USTAM projesi sayesinde daha önce deneyimlemediğimiz alanların dışında, bambaşka bir alanda, tamamen farklı materyallerle birçok şey öğrendik. Burada öğrendiklerimizle Otokar’da işe başlama fırsatı bulduk. Ustam Kocaeli projesi sayesinde yeni bir meslek edindik ve bu işi en iyi ben yaparım deme fırsatı bulduk” diyerek emeği geçen herkese teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu