Haber

Trakya’daki meslek liseleri, depremzedelerin üşümemesi için soba imalat atölyelerine dönüştürüldü.

Trakya’da “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerden etkilenen illere gönderilmek üzere meslek liselerinde sobalar üretiliyor.

Edirne Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri, sanayi esnafı ve gönüllüleri okul atölyelerinde soba üretiyor.

Okul Müdür Yardımcısı Gürür İlhan gazetecilere yaptığı açıklamada, soğuk havanın etkili olduğu deprem bölgesinde vatandaşlara destek amacıyla üretime devam edeceklerini söyledi.

Gönüllülerden Aytaç Memişler, depremzedeler için soba ürettiklerini belirtti.

Herkesin bir işe tutunarak desteklenmeye ihtiyaç duyduğu günlerden geçtiğini belirten Memişler, “Daha önce kaynakçılık yaptım. Tam profesyonel olmasam da elimizden geldiğince katkı sağlamaya çalışıyorum. Bir vida sıksak iyi olur diyerek hocalarıma destek olmaya geldim.” dedi.

Uzunköprü ilçesindeki Mimar Muslihiddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde öğretmen ve öğrenciler de soba üretmeye başladı.

Üretilen sobaların birkaç gün içinde bölgeye gönderileceği belirtildi.

Tekirdağ

Tekirdağ’da sanayi esnafı ve öğretmenler tarafından depremden etkilenenler için boş petrol varillerinden yapılan 100 adet soba sallama bölgesine gönderildi.

Süleymanpaşa ilçesindeki sanayi esnafı ve Tekirdağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri, okulun atölyesindeki boş yağ varillerini sobaya çevirmeye devam ediyor.

Esnaf ve öğretmenlerin ilk etapta ürettiği 100 soba deprem bölgelerine gönderildi.

Tekirdağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi makine öğretmeni Özcan Özgenç, depremzedeler için herkesin elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığını belirtti.

Özgenç, her gün 100 soba üreteceklerini söyledi. Burada çalışan ve bize destek olan insanlara teşekkür ediyoruz” dedi. söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu