Ekonomi

TOBB’dan depreme kriz masası ve yardım kampanyası

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremlerin açtığı yaraların sarılması için yardım kampanyası başlattı.

TOBB’dan yapılan açıklamaya göre, AFAD koordinasyonunda yürütülen kampanya kapsamında 365 oda ve borsa ile firma ve iş makinelerinin sağladığı ayni yardımlar tırlarla deprem bölgesine ulaştırıldı.

Jeneratör, iş makinası, çadır, tüplü ocak, ısıtıcı, battaniye, hazır yemek, konserve, sandviç, paketli ekmek, topper, bisküvi çeşitleri, aydınlatma malzemeleri, kahvaltılık paketler, mama, bebek bezi, yatak bulunmaktadır. yorgan, mont, ayakkabı, giysi, su, süt, bakliyat, gıda maddeleri, hijyen ve temel ihtiyaçlar. Yardımlar TOBB’da oluşturulan kriz masasından koordine edilmektedir.

Dün prestiji ile bölgeye 87 tır gıda, su ve ihtiyaç malzemesi, 59 tır giyecek ve battaniye, 23 bin 923 ısıtıcı, 40 iş makinesi, vinç, jeneratör ve 65 konteyner teslim edildi.

TOBB tarafından nakit yardım kampanyası da başlatıldı. Kampanya, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu imzasıyla 81 ildeki tüm oda ve borsalara gönderilen yazı ile duyuruldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu