Haber

Tekirdağ Merkezli Operasyonda 18 Şüpheliden 9’u Tutuklandı

Tekirdağ merkezli 7 ilde düzenlenen ‘KAFES-36’ operasyonunda yakalanan 18 şüpheliden 9’u tutuklandı.

Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından, Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ve Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı’nın koordinasyonunda düzenlenen “KAFES-36” operasyonunda; Nitelikli dolandırıcılık, şantaj ve tehdit eylemleri gerçekleştiren yurt dışı bağlantılı organize suç örgütüne üye olan 18 kişi hakkında geniş çaplı çalışma yapıldı.

Bulgar asıllı kişilerin, kadın profilli sahte sosyal medya hesapları (Facebook) üzerinden Türk vatandaşı erkeklerle iletişime geçtikleri, manzaralı konuşmalarda şikayetçilerin müstehcen görüntülerini kaydettikleri ve bu görüntüler aracılığıyla tehdit/şantaj yaptıkları, ayrıca para talep ederek dolandırıcılık yaptıkları belirlendi. şüpheli kadınlardan evlilik vaadi.

Suçluların belirli bir komisyon karşılığında diğer Bulgar vatandaşlarını Türkiye’ye getirdikleri ve çeşitli bankalarda çok sayıda banka hesabı açtırdıkları belirlenirken, şüphelilerin kullandıkları hesaplar üzerinde yapılan ön incelemede 171 mağdurun yaklaşık 30 milyon TL dolandırıldığı ortaya çıktı. Soruşturma ve yargılama aşamasında müşteki sayısının ve şüphelilerin elde ettiği para miktarının artacağı değerlendirilirken; Tekirdağ merkezli İstanbul, Ankara, Eskisehir, Edirne, Bursa ve Kırklareli olmak üzere toplam 7 ilde nitelikli dolandırıcılık ve şantaj yapan suç örgütüne üye 18 şahsın yakalanması için operasyon düzenlendi. Konut ve araç aramalarında 300 bin TL değerinde döviz, 180 bin 665 TL nakit, 33 cep telefonu, 27 SIM kart, 47 farklı banka kartı, 3 hesap defteri, 1 tapu, adına 1 sözleşme bulundu. yabancı kişiler bulunmuştur. Hazırlanan, uydurma çalışma evrakları ile Gelir İdaresi Başkanlığı evraklarına el konuldu. Ayrıca şüphelilere ait 2 otomobile de el konuldu.

7’si Bulgar uyruklu toplam 18 şüpheli gözaltına alınarak adliyeye sevk edildi. Adliyeye sevk edilen 18 kişiden 9’u tutuklanırken, 5 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 4 kişi ise sözlerinin ardından serbest bırakıldı. – TEKİRDAĞ

cizreajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu