Haber

Süper Lig Maçları Ne Zaman Başlıyor? Maçlar ne zaman oynanacak?

Kahmaranmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6’lık depremin ardından Türkiye’deki tüm spor müsabakalarının ertelendiği açıklandı. Türkiye Futbol Federasyonu’ndan yapılan yeni açıklama ile liglerin ne zaman başlayacağı belli oldu. Peki Büyük Lig’de maçlar ne zaman oynanacak? Lig hangi tarihte başlayacak? Detaylar burada.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler Kahramanmaraş’ın yanı sıra Gaziantep, Hatay, Diyarbakır, Adana, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya, Kilis ve Osmaniye’de de önemli kayıplara neden oldu.

Yaşanan facianın ardından TFF, spor müsabakalarının ileri bir tarihe ertelendiğini duyurdu. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Kulüpler Birliği Vakfı yöneticileri, geçtiğimiz günlerde yaptıkları toplantıyla liglerin başlayacağı tarihi netleştirdi.

Görüşmenin ardından TFF Lideri Büyükekşi, Büyük Lig’deki maçların 3-4 Mart tarihlerinde oynanacağını açıkladı.

Mehmet Büyükekşi görüşmenin ardından açıklamalarda bulundu. 3-4 Mart’tan itibaren başlama kararı aldık. İnşallah o zamana kadar bu çalışmalarla ve kulüplerimizin bu konudaki temelleri ile o tarihte başlatabiliriz. Her zaman birlikte karar alacağız ve ortak hareket edeceğiz.ifadelerini kullandı.

Hatayspor ve Gaziantep FK, Süper Lig’den çekildi

Hatayspor ve Gaziantep FK’nin yanı sıra 1. Lig temsilcisi Yeni Malatyaspor ve Adanaspor, 2. Lig kadrosu Diyarbekirspor ve 3. Lig 3. Lig grubu Malatya Arguvanspor da liglerinden çekilme kararı aldı. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu, depremden etkilenen spor kulüplerinin ligden çekilme başvurusunu kabul ettiklerini açıkladı. Yapılan açıklamada;

“Kahramanmaraş, Gaziantep, Malatya, Diyarbakır, Kilis, Şanlıurfa, Adıyaman, Hatay, Osmaniye, Adana başta olmak üzere depremden etkilenen ve ülkemizde meydana gelen deprem felaketi nedeniyle büyük devlet ilan eden 10 ilde merkezleri bulunmaktadır. 06.02.2023 tarihinde ülke ve 2022-2023 döneminde profesyonel liglerden çekilmek isteyen kulüpler;

Ligden çekilme taleplerinin kabulü,

2022-2023 futbol döneminde bu kulüplerin 06.02.2023 tarihi itibariyle kalan maçlarda (3-0) mağlup sayılacağı ve rakip grupların (3-0) galip sayılacağı,

Bu kulüplerin 2023-2024 futbol döneminde; 2022-2023 döneminde bulundukları liglerde sportif faaliyetlerine devam etmek,

Tüm profesyonel liglerden çekilen kadrolara kalan süre için TFF’den doğan garanti alacaklarının ödenmesine karar verildi.

ifadeler yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu