Ekonomi

Solana tabanlı kripto platformu Jet, sabit oranlı vadeli kredi sistemine geçiyor

solmak tabanlı kripto kredi platformu Jet, sabit oranlı kredilerle yeniden başlatılıyor. Kripto rakiplerinin çoğu değişken oranlı işlere odaklanırken, Jet klasik finansla bağlarını koruyor.

Platform, borç alanların ve borç verenlerin faiz oranları ve geri ödeme yapılandırmaları dahil olmak üzere kendi şartlarını belirledikleri bir komut defteri tasarımı kullanır.

Platformun yapay olarak türetilmiş bir APY olmadığını söyleyen kurucu James Moreautamamen pazar odaklı çalıştıklarını belirtiyor.

Küresel ekonomide bu tür birden fazla sermaye biçimi yer almaktadır. Kriptoda işler farklıdır: Borç verme protokolleri, aniden gökyüzünde olduğunuz gibi gün içinde düşebilecek sürekli değişen faiz oranlarının reklamını yapar. Bunun dezavantajı, büyük riskler alarak büyük paralar kazanabilmenizdir, ancak en kötü yanı, muhtemelen olmayacak olmasıdır.

Moreau, daha az riskin olduğu Jet modelinde bile, değişken oranlı işlerin esnekliğine alışmış piyasa yapıcılar gibi büyük tüccarlarla sorun yaşayabileceklerini söylüyor. Bu tür işlerde kullanım oranları çok yüksek olmadığı sürece yatırımcılar istedikleri zaman para çekebilirken, sabit oranlı çalışmalarda kriptolar sözleşme süresince kilitlenir.

DeFiLlama’ya göre Jet’in performans ölçütleri, hemen hemen her Solana protokolünde olduğu gibi hızla keskin bir düşüş görüyor ve 2021’in sonlarında zirveye ulaşıyor. Şimdi değeri 200.000 doların altında.

Moreau, sabit oranlı borç verme çalışmalarının Solana’daki likidite akışlarını canlandırma olasılığının düşük olduğunu kabul ediyor. Ancak, çalışmanın DAO’nun nişine ve diğer zincir üstü şemalara hitap edeceğinden umutlu olduğunu belirtiyor.

Dahası Moreau, stake edilen SOL yatırımcılarının Jet aracılığıyla kolay para kazanabileceğini söylüyor ve maksimal çıkarılabilir değer (MEV) stratejilerini ve SOL ile ilgili yatırımcıları hedeflediklerini ekliyor.

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlanmıştır.

haber-salihli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu