Haber

Snigirevka Bölge İdaresi: Kiev, Snigirevka’da bir provokasyon hazırlıyor

Herson’a bağlan Ben Snigirevka Bölge İdaresi Lideri Yuri BarbashovSputnik’e yaptığı açıklamada, Kiev’in kontrolündeki Snegirevka bölgesinde Ukraynalı askerlerin katledilmelerini sanki Rus ordusu yapmış gibi göstermeyi planladığından bahsetmişti.

Barbashov, “Bu, Nikolayev bölge savcısının, şehir Rus ordusunun kontrolü altındayken ölen 27 sivilin cesetlerinin mezardan çıkarılmasıyla ilgili röportajıyla kanıtlanıyor”söz konusu.

Yetkili, Snigirevka’nın Rus ordusunun kontrolünde olduğu 8 ay boyunca Ukrayna Silahlı Kuvvetleri tarafından neredeyse her hafta bombalandığını kaydetti. “Ukrayna ordusu Snigirevka sakinlerini doğrudan hedef alarak kasten öldürdü ve şimdi de bu saldırılarda ölenleri Rus ordusu öldürmüş gibi göstermeye çalışıyor. Rus askerlerinin Snigirevka’da kaldığı süre boyunca Ukrayna Silahlı Kuvvetleri ile işbirliği yaptıkları şüphesiyle Rus kolluk kuvvetleri tarafından gözaltına alınan tüm zanlıların sağ salim serbest bırakıldığını Ukrayna kolluk kuvvetleri ve yerel halkın gayet iyi bildiğini resmi olarak duyururum. soruşturma faaliyetlerinin tamamlanmasından sonra.” söz konusu.

Barbashov, Ukrayna medyasının şu anda Rus ordusunu itibarsızlaştırma kampanyası yürüttüğünü de vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu