Haber

Sakarya’nın yüksek kesimlerinde kar etkili oldu.

Sakarya kent merkezi ve ilçelerinin yüksek kesimleri kar etkisini gösterdi.

Kentte uzun süredir beklenen ve gece etkili olan kar yağışı, kent merkezinin yüksek kesimlerinde hafif formda hissedildi. Korucuk Mahallesi sabah saatlerinde karla kaplandı.

Hendek ilçe merkezi şiddetli yağışla bir anda beyaza büründü. Kar kalınlığı ilçeye bağlı Dikmen Mahallesi’nde 20 santimetreye, Dikmen Yaylası’nda 35 santimetreye ulaştı.

Öte yandan Akyazı ilçesinin yaylaları ile Kocaali, Geyve, Pamukova ve Kaynarca ilçelerinin yüksek kesimlerinde yağışlar devam ediyor.

Karla birlikte önlem alındı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, karla mücadele kapsamında gerekli tedbirlerin alındığını bildirdi.

Belediyeden yapılan açıklamada, Yol Bakım ve Altyapı Uyum Müdürlüğü (YOL-BAK) ekiplerinin Sakarya’nın 16 ilçesi ve merkezinde karla mücadele için araç ve personelini hazırladığı belirtildi.

Açıklamada, ekiplerin dün geceden itibaren yağmurun etkisini artırdığı yüksek alanlarda izlemeye başladığı belirtilirken, şunlar kaydedildi:

“Akyazı, Hendek, Geyve ve Pamukova’nın yüksek kesimlerinde greyder, kar küreme ve tuzlama kamyonları yoğun çalışma başlattı. Kar kalınlığının yer yer 20 santimetreyi geçtiği bölgelerde ise küme yolların ulaşıma açık tutulması ve kar kalınlığının yer yer 20 santimetreyi geçtiği bölgelerde çalışma yapılıyor. buzlanma riskine karşı önlem almak için “Gece saatlerinden itibaren etkili olan yağışa karşı hazırlıklarımızı tamamladık. Dün gece yarısından itibaren rakımı 400’ün üzerinde olan kırsal alanlarımızda karla birlikte çalışmaya başladık.”

selimhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu