Ekonomi

Robinhood hisse senedi fiyatı, ilk çeyrek gelir ve kazançlarının tahminleri aşmasıyla arttı

Robinhood (HOOD) hisseleri, Çarşamba günü borsa kapandıktan sonra şirketin finansal analistlerin tahminlerini aşan ilk çeyrek kazanç ve gelirlerini bildirmesiyle %6’nın üzerinde artış gösterdi.

Alım satım platformunu işleten şirket, ortalama 0,05 $ tahmininden daha yüksek olan 0,18 $ hisse başına ilk çeyrek kazancını (EPS) açıkladı. Şirketin geliri 618 milyon dolara ulaşarak ortalama 543,14 milyon dolarlık analist beklentisini aştı.

Robinhood’a göre, şirketin Kullanıcı Başına Ortalama Geliri (ARPU) geçen yılın aynı dönemine göre %35 artarak 104 dolara ulaştı. Genel Kabul Görmüş Muhasebe İlkelerine uymayan (GAAP dışı) Düzeltilmiş Faiz, Vergi, Amortisman ve İtfa Öncesi Kâr (FAVÖK), bir önceki yıla göre %115 artarak 247 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Robinhood, 2024 yılının tamamı için, Genel Kabul Görmüş Muhasebe İlkelerine (GAAP) göre toplam işletme giderlerinin ve hisse bazlı tazminatla ilgili giderleri içeren GAAP’a uymayan düzeltilmiş işletme giderlerinin 1,85 milyar ila 1,95 milyar dolar aralığında olacağını tahmin ediyor.

Robinhood CEO’su ve kurucu ortağı Vlad Tenev, “İlk çeyrekte, ürün tekliflerimizi geliştirmeye yoğun bir şekilde odaklandık ve bu da rekor düzeyde Net Mevduat ve Altın Abone sayısına yol açtı” dedi.

“İkinci çeyrek iyi başladı, Nisan ayı Net Mevduat ve Altın Abone sayısında yılın en yüksek rakamlarına işaret ediyor. Robinhood Gold Card’ımıza bir milyondan fazla müşterimizin gösterdiği yoğun ilgiden de memnuniyet duyuyoruz.”

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için Hüküm ve Koşullarımıza bakınız.

haber-mazgirt.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu