Ekonomi

Reynolds Consumer İlk Çeyrek Tahminlerini Aştı, Tüm Yıl Net Gelir Beklentisini Yükseltti

LAKE FOREST, Ill. – Reynolds Consumer Products Inc. (NASDAQ: REYN), bir önceki yılın ilk çeyreğinde 874 milyon dolar olan net gelirlerinin hafif bir düşüşle 833 milyon dolara ulaştığı ancak 813,81 milyon dolar olan konsensüs tahminini aştığı güçlü bir ilk çeyrek bildirdi. Şirketin bu çeyrekteki hisse başına karı (EPS) 0,23 dolar olarak gerçekleşti ve analist beklentilerini 0,01 dolar geride bıraktı.

Şirketin net geliri yıldan yıla (YoY) %188 gibi önemli bir artış göstererek 2023’ün ilk çeyreğindeki 17 milyon dolardan 49 milyon dolara yükseldi.

Düzeltilmiş FAVÖK de önemli bir artış göstererek bir önceki yılın aynı dönemine göre %49 artışla 82 milyon dolardan 122 milyon dolara yükseldi. Bu finansal büyüme, dört iş kolunun tamamında artan üretim çıktısına ve daha düşük operasyonel maliyetlere bağlandı.

Reynolds Tüketici Ürünleri CEO’su ve Başkanı Lance Mitchell sonuçları yorumladı.

“Kategorilerimizi geliştirme, marjları genişletme ve finansal esnekliği arttırma konusundaki kararlılığımızı yansıtan güçlü ilk çeyrek sonuçları elde ettik. İşimiz iyi bir performans sergiliyor ve bu performansı ilerletmek için planlar uygularken büyümeyi destekleyecek stratejik fırsatlara yatırım yapıyoruz.”

Reynolds Consumer Products, 2024 yılının ikinci çeyreği için 0,42 ila 0,46 dolar aralığında EPS tahmininde bulunarak 0,37 dolarlık analist konsensüsünün üzerinde bir öngörüde bulundu. İkinci çeyrek için gelir beklentileri, 890,3 milyon dolarlık konsensüs tahminine kıyasla 875 milyon dolar ile 900 milyon dolar arasında belirlendi.

Şirket, 2024 yılının tamamı için net gelir görünümünü yükseltti ve şimdi EPS’nin 1,62 ila 1,70 dolar arasında olmasını bekliyor ve aralığın alt ucu 1,62 dolarlık konsensüs ile uyumlu. Tüm yıl için gelir beklentisi, 3,602 milyar dolarlık konsensüse karşılık değişmeyerek 3,53 milyar ila 3,64 milyar dolar olarak kaldı.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Şirketin Reyvolution programı gibi stratejik girişimleri ve maliyet tasarrufu önlemleri, olumlu finansal performansa ve yükseltilen beklentilere duyulan güvene katkıda bulundu. CFO Scott Huckins, şirketin iş modeline ve gelişen makroekonomik ortamda iyi uygulama yeteneğine olan güvenini dile getirdi.

Reynolds Consumer Products ayrıca 17 Mayıs 2024 tarihi itibariyle kayıtlı hissedarlara 31 Mayıs 2024 tarihinde ödenmek üzere adi hisse başına 0,23 dolar tutarında üç aylık temettü dağıtacağını duyurdu.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

orta-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu