Haber

Pakistan Büyükelçiliği’nde Keşmir Kuşatma Günü anma programı düzenlendi

Hindistan’ın Cammu Keşmir’in özel statüsünü kaldırmasının 4. yıl dönümü olan 5 Ağustos 2019’da Pakistan’ın Ankara Büyükelçiliği’nde ‘Keşmir Kuşatma Günü’ anma programı düzenlendi.

Pakistan Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Abbas Sarwar Qureshi, Stratejik Fikirler Enstitüsü (SDE) Lideri Güray Alpar, AK Parti Van Milletvekili Burhan Kayatürk ve davetliler Pakistan’ın Ankara Büyükelçiliği’nde düzenlenen anma programına katıldı. Programda hayatını kaybeden Keşmirliler için dualar edildi. Pakistan Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Abbas Sarwar Qureshi, “Keşmir mücadelesi şimdi 05 Ağustos 2019 öncesine göre daha canlı ve daha güçlü. Keşmirliler bugün Birleşmiş Milletler tarafından kendilerine vaat edilen meşru kendi kaderini tayin hakkını elde etme konusunda daha kararlılar. , Pakistan ve Hindistan.”

Qureshi, Pakistan ile Türkiye arasındaki ikili ilişkilerin olumlu gidişatından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, iki ülke arasındaki bağların güçlenerek devam edeceğinin altını çizdi. Milletvekili Burhan Kayatürk, uluslararası toplumun talebine rağmen Hindistan’ın Keşmir halkının yasal olarak kendi kaderini tayin hakkını reddettiğini belirterek, “Keşmir halkı kendi kaderini kendisi belirleyecektir. Birleşmiş Milletler ve Hindistan liderliği, ancak 70 yıl sonra söz yerine getirilmedi. Türk milleti her zaman adil özgürlük mücadelesinde Keşmirli kardeşleriyle omuz omuza olmaya devam edecektir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu