Ekonomi

Musk’ın ültimatomu sonrasında Twitter’da kaos hakim

Yazar – Senad Karaahmetovic

Twitter’ın yeni CEO’su ve sahibi Elon Musk’ın, çalışanlarına ya “sıkı” çalışmalarını ya da ayrılmalarını istemesinin ardından aralarında bazı kritik mühendislerin de bulunduğu yüzlerce çalışanın istifa ettiği bildirildi.

Birçoğu Twitter’a girerek şirketten ayrıldıklarını duyurdu. Reuters, Twitter’ın güvenlik görevlilerinin Perşembe akşamı istifa eden çalışanları dışarı attığını bildirdi. Twitter’da yer alan çok sayıda haberde “kitlesel bir göç”ten kelam ediliyor.

Bir öbür haberde ise Twitter’ın personeline şirket ofislerinin geçici olarak kapatılacağını ve Pazartesi gününe kadar yaka kartı erişiminin kısıtlanacağını bildirdiği ortaya çıktı. Bu haber, Twitter ofislerine yaka kartı erişimini yönetmekten sorumlu olan Alex Cohen tarafından da doğrulanmış görünüyor.

Cohen Twitter’da “Bu öğleden sonra Twitter’dan çıkarıldım. Twitter ofislerine giriş kartlarının yönetiminden sorumluydum. Elon az önce beni aradı ve tüm rozetleri kapattıkları ve yanlışlıkla kendilerini dışarıda bıraktıkları için merkeze yeniden erişim sağlamalarına yardımcı olmak üzere geri dönüp dönemeyeceğimi sordu.” diye yazdı.

Platformer’a göre Elon Musk’ın Blue verified projesine liderlik eden mühendisler de çıkarıldı ve bunların ortasında baş web mühendisi de bulunuyor. Ayrıyeten Twitter’ın kritik altyapısıyla ilgilenen birkaç mühendis daha istifa etti. Ayrılanlar arasında hataların düzeltilmesi ve hizmet kesintilerinin önlenmesinden sorumlu mühendislerin de bulunduğunun ortaya çıkmasının ardından Twitter kullanıcıları, platformun istikrarını tartışıyor.

Platformer’ın genel müdürü Zoe Schiffer, “Burası yarın çok farklı bir şirkete benzeyecek.” diye yazdı.

“Elon Musk”, “#TwitterDown”, “Discord” ve “Tumblr”, Twitter’da devam eden olaylara reaksiyon olarak dünya çapında trend topic oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu