Haber

Murat Kurum İstanbul’daki çarşı esnafını ziyaret etti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Kağıthane ilçesindeki pazar esnafını ziyaret etti. Ziyarette İmamoğlu’nun projelerine yönelik eleştirilerini anlatan Kurum, “Yarı zamanlı belediye olarak çalışan ve zaman zaman belediyeyi ziyaret eden yönetimin bizi takdir etmesini beklemiyoruz. Milletimiz doğruyu yanlıştan ayıracak ve hakkını verecektir. 31 Mart’ta gerekli tepkiyi vereceğiz. Vatandaşlarımızla el ele verip vatandaşlarımızın sorunlarına odaklanacağız.” ” söz konusu.

Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Kağıthane ilçesindeki pazar esnafını ziyaret etti. Kurum ziyaretinde kendisine Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin ve İstanbul Milletvekili Büşra Paker eşlik etti. Kurum, ziyareti sırasında pazardaki bir fırından simit alarak basın mensupları ve vatandaşlara ikram etti. Murat Kurum, çarşı esnafı ve vatandaşlarla bir araya gelerek sohbet etti ve hatıra fotoğrafı çektirdi. Ziyaret sırasında basın açıklaması yapan Murat Kurum, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Açıklamanın ardından kurum, yakındaki bir gazeteciye kendi eliyle tantuni yedirdi.

Gazetecilerin çalışmalarının gidişatını sormasının ardından konuşan İBB Adayı Murat Kurum, “Her sokakta keyifli bir heyecan var. Çalışmalarımız çok iyi gidiyor. İki gün önce projelerimizi anlattık. Gelecek vizyonu ortaya koyduk. İstanbul’un bu acısını, kaosunu, düzensizliğini ortadan kaldırın. Projelerimiz, hedeflerimiz İstanbul halkını sevindirdi. Birilerini rahatsız etti. Amacımız İstanbul’umuzu daha da güzelleştirmek. 39 ilçede bu çalışmaları yürüteceğiz. 964 mahalle. Bugün olduğu gibi yarın da sokaklarda olacağız. Sürdürülebilir ve kalıcı sosyal destekler sağlayarak, ulaşım sorununu ortadan kaldırarak, deprem riskini ortadan kaldırarak milletimiz bizi görecek. “Burada 750 daire kaymadan etkilendi.” istinat duvarı. Kağıthane Belediyesi ile iş birliği yaparak Yahya Kemal Mahallesi’nde dönüşüm gerçekleştirdik. Her mahallede tek bir riskli bina kalmayıncaya kadar bu çalışmaları yürütmek istiyoruz. Vatandaşlarımız ve esnafımız bizden bunu istiyor” dedi.

Bir gazeteci “Haliç Kongre Merkezi’ndeki atmosferi nasıl buldunuz?” diye sordu. Soruyu yanıtlayan Kurum, “Çok keyifliydi. Bir buçuk saat sürdü ama hiç sıkılmadık. Her projeyi heyecanla bekledik. Projelerimizi hazırlarken enine boyuna düşündük, birçok açıdan baktık. Toplumsal boyuta bakarken bir taraftan idari boyuta, zamansal boyuta, tematik boyuta baktık, her zaman söylediğimiz gibi “Sistem İstanbul”un merkezinde insanı var, insanı yaşatın ki Devlet yaşıyor. Vatandaşlarımızın beklentileri, sorunları ne olursa olsun ona odaklandık. 100 günlük ve 1 yıllık eylem planlarıyla bu gelişmeyi hızlı bir şekilde görecekler. Çünkü biz yarı zamanlı değil, tam zamanlı bir belediye olacağız.” Sosyal medya belediyeciliği değil, gerçek belediyecilik yapacağız. Çalışmalarımız sadece İstanbul’da olacak” diye yanıtladı.

“Yarı zamanlı çalışan belediyeler ve arada kalan ziyaret belediyeleri olarak yönetimin bizi takdir etmesini beklemiyoruz.”

Ekrem İmamoğlu’nun açıklaması hakkında ne düşündüğünü soran gazeteciye yanıt veren Murat Kurum, şunları söyledi: “Polemik yapmayacağız. İstanbul’un ve İstanbul’un sorunlarına odaklanacağız. İstanbul’un gündeminde olmayan hiçbir şey gündemimizde olmayacak. Yapabilirler.” Bu projelerden de faydalanıyoruz.” “1 Nisan sabahı göreve geldiğimizde bundan faydalanacaklar. Yarı zamanlı belediye olarak çalışan ve ara sıra belediyeyi ziyaret eden yönetimin bizi takdir etmesini beklemiyoruz. Milletimiz doğruyu yanlıştan ayıracak ve doğruyu yanlıştan ayıracaktır. 31 Mart’ta gerekli cevabı vereceğiz. Vatandaşlarımızla el ele verip vatandaşlarımızın sorunlarına odaklanacağız.”

Esnaf ziyaretinde bir vatandaşın İstanbul’da taksi sorunu olup olmadığına ilişkin sorusuna Murat Kurum’un “Haber muhabiri gibisiniz” şeklindeki esprili yanıtı kahkahalara neden oldu. – İSTANBUL

eregli-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu