Haber

Muğla’da çiftlikte çıkan yangında yaralanan hayvanlar tedavi altına alındı

Muğla’nın Menteşe İlçesi Algı Mahallesi’nde meydana gelen çiftlik yangına Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ve Acil Müdahale Aracı müdahale etti. Yangına itfaiye ekipleri tarafından inceleme yapıldıktan sonra Büyükşehir Belediyesi Acil Müdahale Aracı, 1 veteriner ve 2 yardımcı işçi ile yaralı hayvanlara müdahale etti.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Menteşe Grup Amirliği, Menteşe Algı Mahallesi’nde büyükbaş hayvanların bulunduğu çiftlikte meydana gelen yangına 4 araç ve 16 personelle kısa sürede müdahale etti. Saat 11.44’te yangın alarmını alan gruplar, saat 11.50’de yangının çıktığı alana ulaşarak yangına müdahale etmeye başladı.

Yangının ot balyalarına sıçraması ve bölgedeki balya sayısının fazla olması nedeniyle soğutma çalışmaları yaklaşık 12 saat sürdü. Yangının kontrol altına alınmasının ardından veteriner ve yardımcı çalışanlar Büyükşehir Acil Müdahale Aracı ile yaralı hayvanlara müdahale etti.

2 büyükbaş telef olurken, yangından daha az etkilenen hayvanlara olay yerinde müdahale edildi. Ayrıca bir traktör tamamen yanarak kullanılamaz hale geldi ve yaklaşık bin balya telef oldu. – MUĞLA

havranhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu