Haber

‘Modi’nin ziyareti, Putin’in uluslararası sahnedeki konumunu güçlendirdi’

Haberde, “Modi’nin ziyareti Putin’in uluslararası sahnedeki konumunu güçlendirdi” ifadesi kullanılırken, Modi’nin başkent Moskova ziyaretinin, ABD Başkanı Joe Biden yönetiminin Hindistan liderini kendi saflarına ‘çekme’ ve Rusya’yı izole etme çabalarına rağmen gerçekleştiği hatırlatıldı.

Gazete, bu ziyaretin Hindistan’ın Rusya’yla yakın ilişkilerini sürdürmeye devam edeceğinin açık bir sinyali olduğuna dikkat çektiği haberinde şu ifadelere yer verdi:

Modi için Rusya, Hindistan’ın büyük bir güç olmak için vazgeçilmez gördüğü silah, enerji kaynakları ve uzay teknolojisinin en önemli kaynağı olmaya devam ediyor.

Daha önce Hint jeopolitik analiz uzmanı S.L. Kanthan, Hindistan Başbakanı Narendra Modi’nin Rusya ziyaretinin ABD’nin dünyadaki etkisinin azaldığına işaret ettiğini yazmıştı.

Resmi ziyarette bulunduğu başkent Moskova’da Hint diasporasıyla bir araya gelen Modi, burada yaptığı konuşmada, “Rusya kelimesini duyduğumda aklıma gelen ilk şey, hem sevinçte hem kederde ortak oluyor” derken, Rusya’yı Hindistan’ın her koşulda yardıma koşan dostu ve güvenilir bir müttefiki olarak nitelemişti.

haber-patnos.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu