Ekonomi

Kroger, özel eczanesini CarelonRx’e satmayı kabul etti

CINCINNATI – Amerikan perakende şirketi The Kroger Co. (NYSE: KR), özel eczane işletmesini Elevance Health’in bir iştiraki olan CarelonRx’e satmak üzere kesin bir anlaşmaya vardı.

Bugün yapılan duyuruda, bu stratejik hamlenin, karmaşık bakım gerektiren kronik hastalıkları olan hastalara hizmet veren özel eczanenin potansiyel olarak büyümesine ve hastalara Kroger’in yapısı dışında daha etkin bir şekilde hizmet vermesine olanak sağlayacağı belirtildi.

Söz konusu özel eczane 2012 yılından bu yana Kroger’in bir parçası olup romatoid artrit, büyüme hormonu eksiklikleri, multipl skleroz ve kanama bozuklukları gibi rahatsızlıkları olan hastalara klinik uzmanlık ve kapsamlı tedavi programları sunmaktadır.

Kroger Health Başkanı Colleen Lindholz, eczane ekibinin özverili çalışmalarını takdir etti ve satışın hem çalışanlar hem de hastalar için en az aksaklıkla sonuçlanacağına, aynı zamanda büyümeyi ve hasta sonuçlarının iyileştirilmesini teşvik edeceğine olan inancını dile getirdi.

Bu işlemin Kroger’in mağaza içi perakende eczanelerini ve The Little Clinics’i içermeyeceğini, çünkü özel eczanenin bu diğer kuruluşlardan bağımsız olarak faaliyet gösterdiğini belirtmek önemlidir.

Satış, yasal onaylar da dahil olmak üzere alışılagelmiş kapanış koşullarına tabidir ve 2024 yılının ikinci yarısında tamamlanması beklenmektedir. Kroger, bu satışın 2024 yılına ilişkin finansal beklentilerini etkilemesinin beklenmediğini belirtmiştir.

İşlem için finansal danışmanlık hizmetleri RBC Capital Markets, LLC tarafından sağlanırken, Weil, Gotshal & Manges LLP ve Arnold & Porter Kaye Scholer LLP Kroger’in hukuk danışmanları olarak görev yapıyor.

İnsan ruhunu beslemeye olan bağlılığıyla bilinen Kroger, dijital alışveriş deneyimi ve çeşitli perakende gıda mağazaları aracılığıyla günde 11 milyondan fazla müşteriye hizmet veriyor. Şirket, 2025 yılına kadar sıfır açlık ve sıfır atık toplulukları yaratmak gibi iddialı hedefler belirlemiştir.

Bu satışa ilişkin bilgiler The Kroger Co. tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

haber-cayiralan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu