Haber

Kırmızıda Dur De! Projesi 4 Yılda 4 Milyon 200 Bin Kişiye Ulaştı

Çocukları ve toplumun öbür tüm bölümlerini, çocukların bedensel kelam hakkı başta olmak üzere tüm hakları konusunda bilinçlendirme hedefini taşıyan Kırmızıda Dur De! projesi 4 yılı geride bıraktı. Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ve GSK Türkiye’nin birlikte yürüttüğü proje kapsamında bugüne kadar 19 binden fazlası çocuk olmak üzere 4 milyon 200 binden fazla şahsa erişildi.

Çocukların başta bedensel kelam hakkı olmak üzere haklarının tümüyle ilgili farkındalıklarının artmasını ve hem kendilerinin hem de diğerlerinin sonları olduğu konusunda bilinçlenmelerini hedefleyen Kırmızıda Dur De! projesi 4. yılını muvaffakiyetle geride bıraktı. TOG ve GSK Türkiye iş birliğinde yürütülen proje kapsamında fizikî ve çevrim içi aktivitelerle 19 bini aşkın çocuğa erişilirken toplamda 4 milyon 200 binden fazla şahsa ulaşıldı.

Proje kapsamında bugüne kadar 75 GSK Türkiye gönüllüsü ve 2 bin 400’ten fazla Toplum Gönüllüsü vazife aldı. Hazırlanan bilgilendirme kitapçığı ile projenin son iki yılında yaklaşık 42 bin bireye erişildi. Bursa, İstanbul, İzmir ve Konya’da düzenlenen okul aktiviteleriyle direkt 4.370 çocuğa ulaşıldı. Çocuk hakları konusunda işleyecekleri derslerin içeriğine katkı sağlamak emeliyle düzenlenen özel aktiviteler ile 145 öğretmene eğitim verildi.

Kırmızıda Dur De! projesi ile elde ettikleri sonucun kıymetini vurgulayan GSK Türkiye Bağlantı ve Hasta Bağlantıları Önderi Selcen Çökdü, “GSK olarak, bakış açımızın temelini oluşturan sürdürülebilirlik yaklaşımımızda, içinde bulunduğumuz topluma katkı sağlamak kıymetli bir pozisyona sahip. GSK Türkiye grubu olarak; hayatın her anında yeterlilik sıhhat için çalışıyor, bu doğrultuda projeler hayata geçirmeye çalışıyoruz. TOG iş birliğinde hayata geçirdiğimiz kurumsal toplumsal sorumluluk projeleri ile bugüne kadar toplumsal sürdürülebilirlik alanında paha yaratan işlere imza attık. Bu projeler ortasında en öne çıkanlardan biri de Kırmızıda Dur De! oldu. 4 yıllık süreç boyunca projemizi güçlendirirken, pandeminin başlamasıyla dijital ortama taşıdığımız aktivitelerimiz sayesinde çocukları ve toplumun öbür ilgili kısımlarını çocuk hakları konusunda bilinçlendirdik. GSK Türkiye olarak toplumumuza ve etrafımıza yarar yaratacak projeleri gelecekte de hayata geçirmeye devam edeceğiz” dedi.

TOG Genel Müdürü Ayşe Kırımlı, “Kırmızıda Dur De! projesi elde ettiği sonuçlarla ve taşıdığı maksatla bizi gururlandıran projeler ortasında yerini aldı. Projemizin eriştiği kişi sayısını bugün milyonlarla ölçebiliyorsak, bu başarıyı GSK Türkiye gönüllülerinin ve Toplum Gönüllüsü gençlerin projemize duyduğu inanca ve gösterdikleri efora borçluyuz. Okul uygulamalarından webinarlara, çevrim içi eğitimlerden bilgilendirme kitapçıklarının hazırlanıp dağıtımına uzanan çok ayaklı ve toplumun farklı bölümlerine dokunan 4 yıllık bir süreci muvaffakiyetle geride bırakmanın memnunluğu içindeyiz. Başladığımız birinci günden bu yana projemize gönül ve emek veren herkese TOG ismine teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu