Haber

Kasım Gürpınar yine Refah’ın Şanlıurfa adayı oldu

Yeniden Refah Partisi; Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eski danışmanı Kasım Gürpınar’ın Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olduğunu açıkladı.

28. Dönem Milletvekili Adaylığı için başvuruda bulunmayan AK Parti MKYK Üyesi Kasım Gülpınar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Liderlik Danışmanı oldu.

KASIM GÜLPINAR KİMDİR?

20 Eylül 1969’da Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde doğdu. Babasının adı Eyyüp Cenap, annesinin adı Asuman’dır.

Kamu Çalışanı; Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Arap Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun oldu.

TÖMER’de öğretmen olarak çalıştı. Dış Ticaret Müsteşarlığı İGEME’de tercüman olarak çalıştı. Özel bir televizyon kanalında Diplomatik Muhabir olarak çalıştı.

Devlet Bakanlığı’nda Özel Kalem ve Siyasi Müşavir, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nda Siyasi Müşavir olarak görev yaptı.

24. AK Parti Şanlıurfa Milletvekili seçildi. Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komitesi Üyeliği, Akdeniz için Birlik Parlamenter Asamblesi Türkiye Kümesi Üyeliği (AIBPA), Türkiye-Fransa Parlamentolararası Dostluk Kümesi Başkanlığı, AB Uyum Kurulu Üyeliği, Türkiye-AB Karma Parlamenterler Kurulu (KPK) Üyeliği, Dışişleri Komisyonu Üyeliği ve Avrupa Parlamenterler Meclisi (AKPM) üyeliği yaptı.

25. ve 26. Dönem AK Parti Şanlıurfa Milletvekili seçildi. 26. Dönem AB Uyum Kurulu Lideri ve. Türkiye-Romanya Parlamentolararası Dostluk Kümesi Liderliği görevini yürüttü.

27. Dönem AK Parti Şanlıurfa Milletvekili. AB Uyum Komitesi Lideri, Karma Parlamento Kurulu Üyesi ve Türkiye-Fransa Parlamentolararası Dostluk Kümesi Lideri.

Çok iyi düzeyde Fransızca, İngilizce ve Kürtçe, iyi düzeyde Arapça ve Farsça konuşan Gülpınar, evli ve 3 çocuk babasıdır.

KAYNAK: HABER7

karpuzluhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu