Ekonomi

Kaisa Group duruşması borç yapılandırması devam ettiği için ertelendi

Bir Hong Kong mahkemesi, Çinli emlak geliştiricisi Kaisa Group’un tasfiye duruşmasını 27 Mayıs’a erteledi. 2021’in sonlarından bu yana 12 milyar dolarlık offshore borç temerrüdüyle boğuşan şirket, önümüzdeki dört hafta içinde yeniden yapılandırma koşullarını sonuçlandırmaya çalışıyor. Kaisa’nın yasal temsilcisi, tahvil sahipleriyle yapılan müzakerelerde kaydedilen ilerleme konusunda iyimser olduğunu ifade etti.

Erteleme, Kaisa’nın offshore borcunu yeniden yapılandırmak için iki yıldır sürdürdüğü çabaların ardından geldi. Shenzhen merkezli geliştirici, kısa süre içinde bir anlaşmaya varmayı hedefleyen geçici bir tahvil sahipleri grubuyla görüşmelerini sürdürüyordu. Broad Peak Investment’ın dilekçesini geri çekmesinin ardından, 750 milyon dolar değerindeki 2023 tahvillerinin tahvil sahiplerini temsil eden Citicorp International yeni dilekçe sahibi olarak devreye girdi.

Çin’deki gayrimenkul sektörü, 2021 yılında bir borç krizinin ortaya çıkmasından bu yana çok sayıda temerrüde sahne oldu. Country Garden da dahil olmak üzere birçok geliştirici tasfiye dilekçeleriyle karşı karşıya kaldı. Ancak, Şangay merkezli CIFI Holdings gibi bazıları alacaklılarla başarılı bir şekilde borç azaltma müzakereleri yürüttü. CIFI Holdings kısa süre önce offshore borcunu 4 milyar dolara kadar azaltmayı planladığını açıkladı.

Pazartesi günü Kaisa’nın hisseleri %23 oranında artarak sektördeki daha geniş çaplı kazançları yansıttı. Hang Seng Anakara Emlak Endeksi %5,6 oranında yükselirken, Çin anakarasındaki CSI 300 Emlak Endeksi %7,3 oranında artış kaydetti.

Evergrande Group’un ardından Çinli geliştiriciler arasında en büyük ikinci offshore borç ihraççısı olarak rekoru elinde bulunduran Kaisa, 2023 yılı için 19,9 milyar yuan net zarar bildirdi. Şirketin toplam yükümlülükleri 226,4 milyar yuan, toplam varlıkları ise yıl sonunda 232,8 milyar yuan olarak gerçekleşti.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

ezine-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu