Haber

İzmir Kınık’ta Afet Mağdurları İçin Sostal Pazarı Açıldı

Kınık Kaymakamlığı, Kınık Belediyesi ve Kınık Gençlik ve Spor Bölge Müdürlüğü iş birliği ile deprem bölgesinden ilçeye gelen misafirlerin faydalanması ve ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Kınık Gençlik Merkezi’nde Halk Pazarı açıldı. Afetzedelerin hizmetine açılan pazarda tamamı ücretsiz olan çocuk giyim ve oyuncakları, mama ve bebek bezleri, kuru bakliyat, gıda maddeleri ve hijyen malzemeleri bulunmaktadır.

Misafirler, 08:30-17:30 saatleri arasında İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile iletişime geçerek eserlere ulaşabilirler.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerden bu yana afet misafirlerini kucaklayarak çeşitli ihtiyaçları gönülden karşılamaya çalıştık; Temelleri üzerinde süreklilik ve ulaşım kolaylığı sağlamak amacıyla İlçe Gençlik Merkezi’nde ‘Sosyete Pazarı’ açan Kınık’ın Belediye Başkanı. Sadık Doğruer, “İlçemizde ağırladığımız tüm misafirlerimizin rahatlıkla ulaşabileceği Sosyal Marketimizi hizmete açtık. Kınık Gönüllülerinin desteğiyle afet bölgesine gönderdiğimiz yardım tırlarının yanı sıra belediyemize ait atölyelerde yapılan seyyar tuvalet ve banyolarla; Elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.” söz konusu.

Sosyal Market’e yardım etmek isteyenler, yardım malzemelerini Kınık Gençlik Merkezi’ne veya Kınık Belediyesi’ne teslim edebilir.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haber-caycuma.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu