Haber

İstanbul’da Sahte Belge Çetesine Operasyon: 2 Kişi Gözaltına Alındı

EDDA SÖNMEZ

İstanbul’da “Deport kaldırma” ve “Garantili ikamet izni çıkarma” başlıklı ilanlar vererek kendilerine ulaşan yabancı uyruklu kişilere, para karşılığında sahte oturum izni belgesi hazırladıkları gerekçesiyle N.C. ve B.Y. isimli 2 kişi gözaltına alındı. Söz konusu kişilere 57 bin lira idari para cezası kesildi.

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya nazaran; Göçmen Kaçakçılığıyla Gayret ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü grupları, 18 Kasım’da Beylikdüzü ilçesine bağlı Barış Mahallesi’nde bir iş yerine baskın düzenledi. N.C. ve B.Y. isimli iki kişi yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelilerin toplumsal medya üzerinden “Deport kaldırma” ve “Garantili ikamet izni çıkarma” başlıklı ilanlar verdikleri ve kendilerine ulaşan yabancı asıllı bireylere para karşılığında düzmece “Oturum izni belgesi” hazırladıkları argüman edildi.

İşyerinde yapılan kontrollerde, Maliye vazifelileri tarafından ödenmeyen faturalara istinaden 32 bin lira cezai süreç uygulanırken; SGK tarafından sigortasız emekçi çalıştırmaktan ötürü 25 bin lira cezai süreç uygulandı. Ruhsatsız faaliyet gösteren işyeri zabıta vazifelileri tarafından mühürlenerek faaliyetine son verildi.

Gözaltına alınan B.Y. ve işyeri sahibi olduğu belirtilen N.C.’nin süreçlerin tamamlanmasının akabinde isimli makamlarca hür bırakıldığı bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu