Haber

İsrail’in Gazze saldırıları Tokat ve Kastamonu’da protesto edildi

Tokat ve Kastamonu’da vatandaşlar İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını protesto etti.

Milli İrade Platformu Tokat Filistin Dayanışma Grubu tarafından Cumhuriyet Meydanı’nda program düzenlendi. Çok sayıda vatandaş ellerinde Türk ve Filistin bayraklarıyla meydanda toplandı. Grup, çeşitli pankartlar taşıdı ve İsrail aleyhine sloganlar attı.

Program Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başladı.

Tokat Filistin Dayanışma Kümesi Lideri Şaban Ceylan, konuşmasında İsrail’in saldırılarını kınadıklarını söyledi.

İsrail’in Filistinlileri öldürdüğünü belirten Ceylan, “Onların yöneticilerinin işledikleri sistematik soykırım ve savaş suçlarından dolayı uluslararası mahkemelerde yargılanması gerekir.” söz konusu.

Milli İrade Platformu Lideri ve Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Yılmaz da, “Filistinliler topraklarını terk etmek zorunda kalıyor. Küçük masum çocukların evleri yıkılıyor. Sürekli insan hakları ihlal ediliyor.” dedi.

AK Parti Tokat Milletvekilleri Mustafa Arslan ve Cüneyt Aldemir, MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut ve Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu da konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi öğrencisi Filistinli Ahmet Gazali dua etti.

Programa Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, ilçe belediye başkanları, AK Parti Tokat İl Başkanı Ali Özer, MHP Tokat İl Başkanı Mustafa İpek ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kastamonu

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın ülke çapındaki organizasyonu kapsamında Kastamonu’da, İsrail saldırıları sonucu Filistin’de hayatını kaybedenler için dualar okundu.

Yatsı namazı öncesinde Nasrullah Kadı Camisi’nde Filistin’de hayatını kaybedenler için Yasin-i Şerif okundu. Sonunda dua okundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu