Haber

İsmail Küçükkaya’dan Kılıçdaroğlu’na davet: İstifa etmeyin

Cumhurbaşkanlığı seçiminde kullanılan oyların ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir kez daha kazandı. Böylece seçimde Cumhurbaşkanı Erdoğan’la yarışan Kemal Kılıçdaroğlu 12. kez kaybetti.

Yenilginin ardından CHP’de parti tabanında ‘istifa’sesleri yükselmeye başladı.

TABAN ‘RESİT’, KILIÇDAROĞLU ‘DEVAM’ DEDİ

Ancak Kılıçdaroğlu dün akşam yaptığı açıklamayla istifa etmeyeceğine dikkat çekti.

Kılıçdaroğlu’nun kararı tartışma konusu olurken, CHP’ye yakınlığıyla bilinen Halk TV’de Kılıçdaroğlu’na destek çağrıları seçim gecesinden bu yana devam ediyor.

Kanalda sabah haberlerini sunan İsmail Küçükkaya da konuyla ilgili şaşırtıcı ifadeler kullandı. Küçükkaya, Kılıçdaroğlu’nun istifa davetlerini anlamadığını söyledi.

KÜÇÜKKAYA TALEPLERE TEPKİ VERDİ

Küçükkaya, Kılıçdaroğlu’nun yerinde olsa da ayrılmayacağını söyledi. “Kılıçdaroğlu istifa etsin diyorlar.söz konusu.

sözlerine, “İnanılmaz, neden istifa etsin?”diyerek devam eden Küçükkaya, alınan oy oranını başarı olarak yorumladı.

“BELEDİYE SEÇİMİNDEN 9 AY SONRA OYLARIN YÜZDE 48’İNİ ALDIK”

Kılıçdaroğlu’nun başarısızlığını iktidara bağlayan İsmail Küçükkaya’nın sözleri şöyle:

Şimdi doğruyu söylemek gerekirse Allah’ın bildiğini kuldan neden gizleyeyim? Dünden beri Kılıçdaroğlu istifa etsin diyenleri görüyorum ve anlamıyorum. İnanılmaz, neden istifa etsin ki? Yüzde 48 oy aldı ve 9 ay sonra belediye seçimi var. Şimdi bakın böyle düşünenleri suçlamıyorum, yanlış anlaşılmasın ama 14 Mayıs’tan sonra bir oyun kuruldu, hükümetimizin kullandığı sihir gündem belirlemedir. Bu yüzden ne hissetmeniz ve düşünmeniz gerektiğini belirlemek istiyorlar. Bunun için hem kendi medyalarını kullanıyorlar, hem de muhalefetteymiş gibi görünen bazı aygıtları kullanarak muhalefet bloğunu bölmeye çalışıyorlar. Kendi içlerine girsinler, gündem değişsin kafalarında soru işaretleri, şüpheler, bilmem ne var. Sandıklara gitmesinler… 14 Mayıs’tan sonra oldu bu. Bir dereceye kadar başarılı oldular.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu