Teknoloji

iPhone 14 ve 14 Pro sahipleri, daha 1 yıl dolmadan pil kapasitesinin düşmesinden şikayet ediyor

Bazı iPhone 14 ve iPhone 14 Pro sahipleri, bir yıldan az bir süredir kullandıkları telefonlarının pillerinin beklenenden daha zayıf düştüğünden şikayet etmeye başladı. AppleTrack’ten Sam KohlTemmuz ayında attığı bir tweet’te iPhone 14 Pro’nun maksimum kapasitesinin şimdiden yüzde 90’a düştüğünü ve bu düşüşün sahip olduğu önceki iPhone’lara göre çok daha hızlı olduğunu belirtmişti.

Kohl, dün konuyla ilgili bir video yayınlayarak, özellikle 999 dolarlık fiyat noktası göz önüne alındığında, telefonu önermesinin kendisi için zorlaştığını söyledi. Resmi olarak, Apple, iPhone pillerinin 500 tam şarj döngüsü boyunca orijinal kapasitelerinin yüzde 80’ini koruması gerektiğini söylüyor.

Bu sayıları gören tek kişi o değil. kıdemli teknoloji köşe yazarı Joanna Stern bu hafta haber bülteninde iPhone 14 Pro’nun pil kapasitesinin yüzde 88’e düştüğünü yazdı. The Verge’de raporlar karışık; iki 14 Profesyonel yüzde 93 ve yüzde 91’e, diğeri yüzde 97’ye düştü.

iPhone’lar için pil sağlığı izleme özelliği iOS 11.3 güncellemesi ile geldi. Apple henüz konuyla ilgili bir açıklama yapmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu