Haber

İç Anadolu’dan deprem bölgelerine yardımlar sürüyor

Kahramanmaraş merkezli “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerden etkilenen bölgelere Sivas, Yozgat, Kırşehir ve Niğde’den yardım malzemeleri gönderilmeye devam ediyor.

Depremin ilk gününde Kahramanmaraş’a giden Hayrat İnsani Yardım Derneği Sivas Temsilciliği’nden 12 kişi, 3 araçla hem arama kurtarma hem de insani yardım çalışmalarına destek verdi.

Bağışçılardan gelen 10 TIR’lık gıda, kışlık giysi, battaniye ve temel ihtiyaç malzemeleri Kahramanmaraş merkez, Afşin ve Elbistan ilçelerindeki depremzedelere ulaştırıldı.

Memur-Sen İl Temsilciliği de üyeleri arasında yardım kampanyası düzenledi. Bu çerçevede giyecek, ilaç ve gıda malzemeleri yüklü 3 tır Kahramanmaraş, Osmaniye ve Hatay’a sevk edildi.

Yozgat

Yozgat’ın ilçelerindeki deprem bölgelerine yardımlar devam ederken, Sorgun ilçesindeki termal otel sahibi, deprem bölgesinden gelen ailelere 50 daireyi 2 ay süreyle ücretsiz olarak tahsis etti.

Kırşehir

Fatma Muzaffer Mermer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Kırşehir’de Ankara karayolu Ortaköy kavşağında bulunan polis merkezinde deprem bölgesinden diğer illere geçiş yapan depremzedelere çorba ikram ediyor. Vatandaşlar ayrıca burada açılan stantta eşarp, bere, su, meyve suyu, pasta, simit gibi malzemeleri temin edebiliyor.

Öte yandan, deprem bölgesinden gelip kentte misafir edilen depremzede aileleri ve çocukları, Kırşehir Rehberlik Araştırma Merkezi öncülüğünde rehber ve manevi danışman öğretmenler tarafından destekleniyor.

Niğde

Niğde İl Sağlık Müdürlüğü, 112 Acil Sağlık Merkezi ve UMKE’den oluşan 54 işçi ve istekliyi deprem bölgesine gönderdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu