Haber

HDP bunu göstermiyor ama Kılıçdaroğlu’na küsüyor! Adını anmadan destek istediler

HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar ile Yeşil Sol Parti Eş Sözcüleri Çiğdem Kılıçgün ve İbrahim Akın, HDP Genel Merkez’de ikinci tura yönelik tutumlarını açıkladı.

“ERDOĞAN ASLA BİR SEÇENEK OLMAYACAK”

Halkın Cumhur İttifakı’nın politikalarına ancak demokrasi, adalet ve özgürlük unsurlarıyla karşı çıkabileceğini belirten Buldan, “Erdoğan ve ortaklarının yarattığı mevcut canavarca rejim toplumsal huzursuzluğun da ana sebebidir. demokratik değişim ve refah talebi güçlü bir şekilde sahiplenilmiş ve bu talep sandığa yansıtılmıştır.Mevcut sisteme karşı birleşen milyonlarca oy daha fazla özgürlük, daha fazla demokrasi, daha fazla refah içindir.Amaç: Ayrımcılıktan uzak, insanların katılabildiği Yönetimde özgür, demokratik ve “Erdoğan rejiminin bu beklenti ve talepleri karşılayamayacağının açık olduğunu bir kez daha ifade etmeliyiz. Gelecekte bu taleplerin gerçekleşmesinin önündeki en büyük engel yine Erdoğan ve bu rejim olacaktır. Bu yüzden Erdoğan bizim için hiçbir zaman bir seçenek ve tek seçenek olmadı. “Seçenek, onu ve temsil ettiği gücü değiştirmektir” dedi.

“TAMAMLAMADAN GRUBUNA GİDECEĞİZ”

Buldan, “28 Mayıs’ta milyonlarla birlikte başaracağımız, tarihin akışını hep birlikte demokratik değişimden yana çevirebileceğimiz umudunu yeşertiyoruz.” O bizim büyük ilham kaynağımız. Israrla ve inatla çalışmalarımıza devam edeceğiz, asla ama asla vazgeçmeyeceğiz. Kesinlikle ama kesinlikle kazanacağız” diye sözlerini tamamladı.

KILIÇDAROĞLU AÇIK DESTEK TALEP ETMEDİ

Yaptığı açıklamada, iktidara ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik sert eleştirilerde bulunan Pervin Buldan’ın, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan ikinci tur için net bir dayanak istememesi dikkat çekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu