Haber

Hamas’ın İsrailli tutukluların serbest bırakılması çağrısına tepki

Abluka altındaki Gazze Şeridi’nde Hamas’ın elinde bulunan İsrailli mahkumların yakınları, hükümete sevdiklerini bir an önce evlerine döndürme çağrısında bulunurken, bazı aileler de Meclis’teki milletvekillerine “yazıklar olsun” diyerek tepki gösterdi.

7 Ekim’de Hamas tarafından esir alınan İsraillilerin yakınları ve destekçileri Batı Kudüs’teki İsrail Parlamentosu önünde toplandı.

Abluka altındaki Gazze Şeridi’nde Hamas tarafından tutulan İsrailli tutukluların ailelerinin oluşturduğu Kaçırılanlar ve Kayıp Aileler İnisiyatifi’nin düzenlediği gösteriye yüzlerce kişi katıldı ve tutukluların fotoğraflarını taşıdı.

İsrailli tutukluların yakınları, “Hemen şimdi” diyerek, sevdiklerinin geri dönmesi çağrısında bulunan sloganlar attı. Tutukluların yakınlarından bazıları da İsrail Parlamentosu’ndaki milletvekillerine “Yazıklar olsun, yazıklar olsun” diyerek tepki gösterdi.

Omzunda otomatik tüfek ve belinde tabancayla ailelerin gösteri yaptığı bölgeye gelen aşırı sağcı Yahudi Güç Milletvekili Almog Cohen, tutukluların yakınlarıyla tartıştı.

Cohen, bir mahkumun ailesine yaptığı konuşmada, “Şimdi hükümeti eleştirmenin zamanı değil, zamanı geldiğinde herkes hesap verecek, artık susmak ve birlikte hareket etmek gerekiyor” dedi.

İsrail ordusu, Gazze Şeridi’nde Hamas’ın elinde 242 İsrailli esirin bulunduğunu bildirdi.

İsrail ordusunun Gazze Şeridi’ne yönelik kara, hava ve deniz saldırılarını yoğunlaştırmasının ardından Gazze’deki İsrailli tutukluların aileleri protestolarını ve yakınlarının geri dönmesi yönündeki çağrılarını artırdı.

cicekdagiajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu